wiersz 1

W bolesławskim Dworze rozstrzygnięto Ogólnopolską XLII Jesień Poetycką. Nagrodzono laureatów Turnieju Jednego Wiersza. Finał uświetniła wystawa „Bolesław jak malowany” autorstwa członków grupy „Tworzące bez granic”.

Jesień Poetycka w Bolesławiu ma długą tradycję. W tym roku odbyła się już 42. edycja kulturalnego święta. – Historia naszego wydarzenia sięga jeszcze ubiegłego stulecia. Pamiętam takie lata, że trafiało do nas nawet 150 utworów od poetów z różnych stron kraju. W ostatnich latach zauważalna jest jednak tendencja spadkowa wśród uczestników naszego turnieju. Nie wiem z czego to wynika, być może ludzie przestają być wrażliwi na otaczający ich świat. Jednak i z tegorocznych 30 propozycji mocno się cieszymy. Wciąż bowiem są osoby chętne do przelewania na papier tego, co leży im na sercu – zaznacza Barbara Rzońca, dyrektor Centrum Kultury w Bolesławiu, a więc instytucji będącej organizatorem Jesieni Poetyckiej.

wiersz 3

W tym roku twórczość poetycką w dwóch kategoriach: młodzieżowej i wśród dorosłych oceniał dr hab. prof. AST Przemysław Kania. Poziom tekstów przesłanych na Turniej Jednego Wiersza był wysoki i przede wszystkim wyrównany, a więc werdykt związany z przyznaniem miejsc nie należał do łatwych. Najważniejsze jednak, że udało się wytypować trzy najlepsze teksty i przyznać również po trzy wyróżnienia. Dodatkową nagrodą dla tegorocznych laureatów turnieju była interpretacja zwycięskich wierszy w wykonaniu jurora Przemysława Kani.

– Serdecznie zapraszam do nas, do bolesławskiego Centrum Kultury wszystkich chętnych na spotkania literackie i poetyckie. Nasz instruktor czeka na nowe pomysły i wyzwania. Być może wśród uczestników zajęć znajdą się przyszli wielcy poeci? Któż to wie… Warto spróbować odkryć swój talent – dodaje Barbara Rzońca.

wiersz 2

Laureaci Turnieju Jednego Wiersza w ramach Ogólnopolskiej XLII Jesieni Poetyckiej:

Kategoria dzieci i młodzież
1. „Ile jeszcze przede mną…” – Natalia Krzykawska, Klucze
2. „Niewykorzystana szansa” – Weronika Depta, Sułoszowa
3. „Podróże” – Izabela Zwolińska, Olkusz

Wyróżnienia
„Motyl i My” – Martyna Jaśko, Klucze
„Jesienne cuda” – Aleksandra Płonka, Kwaśniów
„Siła miłości” – Karolina Biel, Krzykawa

Kategoria Dorośli
1. „Pożegnanie sadów” – Kazimiera Janczy, Tęgoborze
2. „Tato” – Irena Krzywiecka, Bukowno
3. „Jesień w Krzykawce” – Józefa Krawczyk, Krzykawka

Wyróżnienia
 „Życie” – Jadwiga Konieczniak, Klucze,
„Czuję morską bryzę” – Rozalia Hagno, Bukowno,
„Jesień” – Jolanta Płońska, Podlipie

Fot. CK Bolesław

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments