1

9 listopada w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy fotografii Adama Sowuli „Miasteczka w niezwykłej tonacji”. Szczególna to okazja, ponieważ znany olkuski fotografik świętuje właśnie trzydziestolecie swojej pracy jako instruktor fotografii w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

2Zebranych powitała Grażyna Praszelik-Kocjan, Kierownik Działu Regionalno-Muzealnego MOK. -Widzi w zwykłych rzeczach niezwykłość, w pospolitości niepospolitość – mówiła o Adamie Sowuli.
I to prawda, bo trzeba mieć szczególną wrażliwość i kadr w oku, żeby robić dobre zdjęcia, a nie tylko – poprawne technicznie.

3

Adam sam o sobie mówi, że urodził się w Olkuszu, gdy ten liczył 10000 mieszkańców.  -Wyrosłem w starym domu w centrum miasteczka w atmosferze wsi. Była stodoła, konie, krowy, świnki, kury, kaczki. Było pole obsiane zbożem, zagony kartofli, grusze przed oknem, podwórko, komórka na opał i piwnica na ziemniaki. (…) Nasiąkłem atmosferą prowincjonalnej miejscowości i to mi się podoba.

4

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia z sześciu miejscowości regionu olkuskiego: Sławkowa, Skały, Pilicy, Żarnowca, Wolbromia i Olkusza. Niezwykłą tonację fotografie zawdzięczają zastosowaniu filtrów artystycznych. I dzięki temu doznaje się też niezwykłych wrażeń, patrząc na miejsca niby dobrze znane, a jednak inne.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

MOK Olkusz

5

6

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze