koncert1

To był już chyba ostatni bożonarodzeniowy muzyczny akcent w naszym mieście. Ostatni tej zimy rzecz jasna. Recital wieńczący cykl kolędowych koncertów przygotowało Ognisko Muzyczne „DodiArt”, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Odbył się w środę, 25 stycznia 2017 r., o godz. 17.00 w pawilonie MOK – Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32. W ciągu minionych tygodni okazji do wspólnego kolędowania w Olkuszu było niemało. Liczną też wydarzenia te gromadziły widownię. Mimo to publiczność nie zawiodła organizatorów również na środowym koncercie pt. „Tam w Betlejem wieszczą cud”. Czy warto było spędzić popołudnie to z podopiecznymi „DodiArt”? A jakże! Było nastrojowo, świątecznie. Co więcej, każdy ze słuchaczy, o rozmaitych przecież gustach, mógł znaleźć w bogatym programie recitalu coś dla siebie.

publicznosc

Wśród szesnastu wykonanych utworów były rzecz jasna tradycyjne i popularne kolędy, które wraz z występującymi zawsze chętnie śpiewają uczestnicy takich jak ten koncertów. Któż nie zna Bóg się rodzi, Wśród nocnej ciszy, Ach ubogi żłobie. Któż, chcąc nie chcąc, słysząc je sam nie zaczyna nucić? Organizatorzy przygotowali też całkiem sporo mniej lub bardziej znanych pastorałek w różnych, nierzadko nowoczesnych aranżacjach. Kompozycje te dzieci i młodzież z „DodiArt” zaprezentowali zarówno w wersjach piosenek z akompaniamentem, jak też instrumentalnych.

koncert2

Na przemian kolędowały solistki, wokalne duety, kwartety i chór, a także duet gitarowy „Ivo Music” oraz dziecięcy zespół smyczkowy. Swym śpiewającym podopiecznym akompaniowała na gitarze Dorota Stachowicz-Mączka. Ona też wzięła na siebie rolę konferansjera koncertu, przedstawiała występujące tego dnia kilkuletnie dziewczynki oraz nastoletnie dziewczęta.

dorota stachowicz maczka

A były to: Hania Ćwik, Maja Mączka, Zuzia Zawada, Antosia Mittman, Zosia Mittman, Oliwia Kotas, Zuzia Dudzikowska, Ola Rdest, Rozalia Dessauer, Martyna Dybich, Hania Kaliś, Wiktoria Guzik, Martyna Krawczyk, Adriana Bierlet, Angelika Głowacka, Julia Boczar, Aspram Sargasyan, Zuzanna Głowacka, Ola Kocjan i Klaudia Kocjan z Ivo Music oraz zespół smyczkowy w składzie: Ola Grzanka, Emilia Probierz, Amelia Filo, Amelia Nawara, Oliwia Mączka, Grazia De Gregorio.

koncert3

Pawilon MOK-Centrum Kultury w to styczniowe popołudnie wypełniały nie tylko bożonarodzeniowe pieśni i melodie. Między występami w nastrojowo zaaranżowanych wnętrzach rozbrzmiewały gorące brawa, publiczność nie szczędziła młodziutkim wokalistkom i instrumentalistkom dowodów sympatii oraz uznania. Była też kolęda na bis.

duet gitarowy

Więcej informacji o Ognisku Muzycznym „DodiArt” znaleźć można na stronie internetowej https://pl-pl.facebook.com/DodiArtOlkusz/

MOK Olkusz

mala wokalistka1

mala wokalistka2

male wokalistki

zespol smyczkowy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze