Wszyscy miłośnicy piłki nożnej, zainteresowani aktywnym spędzaniem wolnego czasu, mogą już korzystać z ogólnie dostępnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 9 i Gimnazjum nr 4 na osiedlu Słowiki.
Obiekt, który powstał w ramach programu „Blisko boisko”, pokryty jest sztuczną nawierzchnią i ogrodzony, z boksami dla zawodników. Boisko czynne jest w okresie wakacyjnym od 10. do 21. Gdy uczniowie wrócą do szkół, wówczas od 8. do 15. będą się tam odbywać lekcje wychowania fizycznego, natomiast popołudniami, do godz. 21, grać będą mogli wszyscy chętni.
Po oficjalnym otwarciu i poświęceniu boiska od razu przystąpiono do rozgrywek. W „nogę” grali gimnazjaliści, po których na murawę wkroczyli samorządowcy. Umiejętności piłkarskie prezentowały drużyny Urzędu Miasta i Gminy Olkusz oraz Starostwa Powiatowego. Ważniejsze od wyników były dobra zabawa i sportowa rywalizacja.
Koszt powstania obiektu to prawie 695 tys. zł. 100 tysięcy zł wyniosła dotacja z Funduszu Rozwoju Sportu, takie same kwoty przeznaczyły PZU SA i PZU Życie SA. Pozostałą część inwestycji pokryła gmina Olkusz. Boisko wykonała włoska firma CIS Costruzioni Deptano. Olkuski obiekt jest drugim tego typu miejscem w Małopolsce. Pierwsze boisko z tego programu otwarto w Kętach. Na terenie województwa boiska otwarte będa także w powiecie bicheńskim, proszowickim i chraznowskim. Docelowo na terenie kraju ma powstać 150 takich obiektów.
Obiekt na Słowikach to kolejne miejsce, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas na sportowo. Na Osiedlu Młodych od kilku miesięcy działa „Orlik”, wielofunkcyjny obiekt dostępny jest także na placu za szkołą na Pomorzanach, gdzie można grać w piłkę nożną i ręczną, siatkówkę oraz tenisa. To nie koniec sportowych inwestycji na terenie miasta i gminy.
Już niedługo okaże się, czy udało się pozyskać środki na budowę wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej w Osieku oraz na renowację trawiastego boiska w Gorenicach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze