szachy czarny kon

W dniach 11– 18 marca rozegrane zostały Mistrzostwa Olkusza Dzieci i Młodzieży w szachach aktywnych P’30. W zawodach udział wzięło 12 zawodników klubu UKS „Czarny Koń” Olkusz. Uczestnicy turnieju zmagali się przez cały tydzień w rozgrywkach szachowych systemem „każdy z każdym”. Turniej skupił na starcie  zarówno doświadczonych zawodników tej „królewskiej gry” jak i młodych adeptów Akademii  Szachowej Anatolija Karpowa. Każdy z nich w ciszy i skupieniu starał się rozegrać partię z jak najlepszym wynikiem dla siebie. Całotygodniowy codzienny turniej wyłonił niekwestionowanego zwycięzcę, którym został 11-letni Mateusz Lis, zdobywając 10,5 pkt z jedenastu rozegranych partii. Zaraz za nim uplasowała się Alicja Cebula, najlepsza wśród dziewcząt, z dorobkiem 9 pkt. Dobry wynik zanotowali również zawodnicy Tomek Bąchór 9pkt, Jakub Ochowicz 8,5 pkt oraz Dominik Kurek 8pkt. Poziom kilku pierwszych uczestników był bardzo wyrównany o czym świadczy liczba uzyskanych punktów. Uwieńczeniem całego turnieju i najbardziej oczekiwanym momentem dla tych młodych zdolnych zawodników, było wręczenie pucharów i nagród, które dostali nawet najmłodsi zawodnicy turnieju.

XII miejsce Stach Szymon 1/11

15-16 marca w Trzebini miał miejsce również Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Prezesa „UKS Hetman Koronny” w szachach klasycznych. Wychowanek „Czarnego Konia” Olkusz, Dominik Kurek zwyciężył w kategorii wiekowej juniorów do 10lat zajmując I miejsce i zdobywając puchar. Dominik dzięki dobrej grze z trudnymi przeciwnikami   uzyskał wynik dający mu dodatkowo III kategorię. Zostało rozegranych siedem rund systemem szwajcarskim, a na każdego zawodnika przypadła 1h.