na zakrecie

Fundacja Kino czuje. Czuję kino i Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu zapraszają 27 kwietnia 2016 r o godz. 17.30 na kolejny pokaz filmu w ramach międzynarodowego projektu KineDok! WSTĘP WOLNY!!! Już w najbliższą środę, 27 kwietnia 2016 r. o godz. 17.30, wyświetlony zostanie film „Na zakręcie” w reżyserii Gábora Hörchera, pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych i niejednokrotnie nagradzany (m.in. na Amsterdam International Documentary Film Festival w Holandii, Jihlava International Documentary Film Festival w Czechach czy Docs Against Gravity Film Festival w Polsce). Wszystkie pokazy w ramach projektu KineDok są bezpłatne.

Dołącz do wydarzenia na Facekooku!

https://www.facebook.com/events/480959102114306/

„Na zakręcie” („Drifter”) / reż. Gábor Hörcher / prod. Węgry, 2014 / 72 min

Opis filmu: Film, powstały na przestrzeni pięciu lat, jest portretem młodego mężczyzny, który żyje według własnych zasad. Ricsi to młody buntownik żyjący na krawędzi. Wciąż wpada w tarapaty: prowadząc samochód bez prawa jazdy, kradnąc, czy też uciekając przed policją. Jego rodzice są sfrustrowani jego zachowaniem, a sam chłopak nigdy nie jest w stanie spełnić oczekiwań swojego dalekiego od ideału ojca.

O projekcie KineDok: KineDok to międzynarodowy przegląd europejskich filmów dokumentalnych, premierowych, a także prezentowanych i nagradzanych na licznych festiwalach. To produkcje z lat 2014 i 2015, najnowsze kino dokumentalne z szerokim przekrojem tematycznym i wyrazistymi bohaterami. Pokazy odbędą się w 25 miejscach w Polsce. Dużą atrakcją projekcji będą spotkania z twórcami i gośćmi związanymi z tematyką filmu, a także różnorodne wydarzenia towarzyszące.  Projekt jest realizowany od 2015 roku, inicjatorem oraz głównym organizatorem jest Instytut Filmu Dokumentalnego z siedzibą w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego.  W 2016 projekt KineDok realizowany jest w Czechach, Rumunii, Chorwacji, Polsce, Norwegii, na Słowacji oraz na Węgrzech.  
Więcej informacji: www.kinedok.net

Daniel Stopa

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze