alan benzie trio

6 czerwca 2014 roku w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu odbył się koncert Alan Benzie Trio. Zespół sformowany został przez wybitnego pianistę i kompozytora Alana Benzie . Prócz niego w skład jazzowej grupy wchodzi jeszcze Andrew Robbs i Marton Juhasz. Muzycy przybyli do Polski w ramach projektu „Aberdeen – Crocow Jazz Bridge”, który polega na międzynarodowej wymianie zespołów.
Alan Benzie swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 8 lat. Podjął wówczas naukę gry na skrzypcach. Pianinem zainteresował się kilka lat później pod wpływem szwedzkiego tria EST. Gdy miał 17 lat wygrał nagrodę BBC Scotland Young Jazz Musican. Jako pierwszy przedstawiciel UK zdobył prestiżową nagrodę Billboard Award at Berklee College of Music.

Andrew Robbs pochodzi z Edynburga. Grę na kontrabasie rozpoczął mając 7 lat. Uczył się w Guildhall School of Music and Drama. Jest zdobywcą nagrody The BBC Radio Scotland Young Jazz Musican (2009).

Marton Juhasz to budapesztańczyk. Naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku 11 lat. Uczył się na Węgrzech, w londyńskim Drumetech, a także bostońskim Berklee College of Music. Jest laureatem wielu konkursów.

Muzyka, której przybyli mieli okazję słuchać podczas piątkowego koncertu była oryginalna i obfitująca w różne nastroje. Niektóre utwory były energetyczne, inne skłaniały do refleksji i zadumy. Lider grupy, mimo iż nie znał polskiego języka, potrafił złapać świetny kontakt z publicznością. Występ przebiegł w miłej i radosnej atmosferze. Słuchacze byli ukontentowani. 

GSW BWA

alan benzie trio1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze