dzien dziecka na rynku

Dzień Dziecka to niezwykły czas, w którym na dalszy plan schodzą problemy dorosłych, a uważniej niż zwykle słucha się głosów płynących z ust młodego pokolenia.  1. czerwca jest dniem pełnym atrakcji, życzliwości i zabawy w najlepsze. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka na olkuskiej starówce przypominały te z największych miast, bowiem atrakcji dla maluchów było co niemiara.

Sobotnią imprezę w centrum Olkusza rozpoczął zlot miłośników brytyjskich samochodów Mini, których na płycie rynku pojawiło się dokładnie 49. Najstarszy mobilny okaz Mini liczył sobie przeszło 50 lat. Wizyta w Olkuszu była tylko częścią trzydniowego zlotu miłośników tej marki samochodów, a zdaniem współorganizatora zlotu, Michała Kowalskiego „Kermita”, akurat postój w „Srebrnym Grodzie” fani Mini zapamiętają jako ten wyjątkowy.

Zlot nie był jedyną atrakcją przewidzianą dla najmłodszych i ich rodzin. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego zorganizowali Piknik Europejski, podczas którego można było zagrać w piłkarzyki, poukładać klocki, czy wziąć udział w konkursach z nagrodami. Strażacy z Osieka prezentowali swój nowy wóz bojowy. Szansą na pogłębienie zainteresowań były też mini zawody szachowe prowadzone przez Akademię Karpowa. Lubiący zwiedzanie Małej Ojczyzny na stoiskach Małopolskiej Organizacji Turystycznej oraz Działu Wystawienniczego-Muzealnego i Promocji Miasta i Gminy Olkusz MOK mieli możliwość zaopatrzyć się w przewodniki i zwiedzić podziemia ratusza. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja Bractwa Rycerskiego „Kruk”.

Świetną propozycję dla milusińskich przygotowali przedstawiciele Sekcji Bębniarskiej MOK „uataHa drums”. Instruktorzy udzielali wskazówek, jak najłatwiej wybijać rytm i wydobywać dźwięki z tych tradycyjnych afrykańskich instrumentów perkusyjnych. Oczywiście nie zabrakło występów wokalnych, pokazów tanecznych Szkoły Tańca „Wena”, a także popisów podopiecznych Ogniska Muzycznego „Żaczek”.

Piknik z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przy wsparciu: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu, PSS „Społem” w Olkuszu, „Biedronka” Jeronimo Martins Polska S.A. oraz Restauracji „Warka” w Olkuszu. 

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:47904}{joomplu:47896}{joomplu:47879}{joomplu:47852}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze