1

Pokazy policyjnych i strażackich wozów, łodzie WOPR-u i policji, stanowiska profilaktyczne, ćwiczenia z pierwszej pomocy, policyjna maskotka „Inspektor Wawelek”, a także pokaz gaszenia oleju spożywczego, to wspólne działania służb, które zostały przeprowadzone 17 sierpnia 2019 roku nad Zalewem „Chechło” w Trzebini. Hasłem przewodnim akcji było „100 lat Policji Państwowej – 100 % Bezpieczeństwa”.

W sobotę nad Zalewem „Chechło” w Trzebini Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, a także Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną w Chrzanowie i Miejskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Chrzanowie przeprowadzili działania edukacyjno-informacyjne i promowali bezpieczeństwo. Działania te skierowane były, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

4

Każda z instytucji przygotowała własne stoisko i pokazy. WOPR omówił, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli poćwiczyć na fantomach resuscytację. Z kolei strażacy opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali swój sprzęt. Przeprowadzili również pokaz gaszenia oleju spożywczego.

5

W trakcie programu przewidziano pokaz łodzi policyjnej i Miejskiego WOPR w Chrzanowie. Jak zwykle wiele radości i uśmiechu sprawiała najmłodszym policyjna maskotka Inspektora „Wawelka”. Podczas imprezy właściciele jednośladów, po przedstawieniu dowód osobistego i dokumentu zakupu roweru, mogli oznakować swój rower, który następnie Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie wpisywali w policyjny rejestr.

3

Przy stoiskach profilaktycznych nie zabrakł chętnych, którzy mogli usłyszeć wiele cennych rad i wskazówek na temat bezpieczeństwa. Do policyjnego stolika ustawiały się kolejki dzieci. Każde z nich chciało zobaczyć, jak pobiera się odciski palców. Na pamiątkowym dyplomie, mogły odbić swoje ślady linii papilarnych i zobaczyć, w co wyposażona jest walizka technika kryminalistyki. Najmłodsi siadali za kierownicą policyjnego radiowozu i wozu strażackiego. Przymierzali małe mundury strażaka i policjanta, a także specjalny ubiór ochronny używany przez policję w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Z kolei dorośli zakładali narkogogle i pokonywali w nich tor przeszkód. Każdy, kto podszedł do stoiska, otrzymał upominek. Zainteresowaniem cieszyła się również mała wystawa policyjna, gdzie znajdowały się stare zdjęcia z okresu międzywojennego.

2

Podczas imprezy obecni byli: Komendant Powiatowy Policji – mł. insp. Michał Gamrat, Burmistrz Miasta Chrzanowa – Robert Maciaszek, Burmistrz Miasta Trzebinia – Jarosław Okoczuk, Dyrektor Trzebińskiego Centrum Kultury „SOKÓŁ” – Adam Potocki oraz Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Trzebini nadkom. Paweł Ślęczkowski.

KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o