1

22 lipca na olkuskim Rynku odbył się, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury, koncert Bandy Edwarda. Liczni wielbiciele zespołu przybyli także z innych miast.

Godzinę wcześniej atmosferę rozgrzewał zespół Enchantress, olkuski zespół nagrodzony na tegorocznym Rockowisku wyjazdem na występy do Niemiec.

 

2

Banda Edwarda to poniekąd kontynuacja równie znanego zespołu blues-rockowego Old Wave, założonego w1990 roku przez nieżyjącego już Edwarda Kluczewskiego. Liczne nagrody na festiwalach i przeglądach muzycznych to chlubny dorobek grona profesjonalnych muzyków.

3

Grana przez nich obecnie muzyka wciąż oparta jest na fundamentach blues-rocka, pełna jednak odwołań do jazzu i muzyki elektronicznej tworzy jedyne w swoim rodzaju połączenie muzycznych stylów i gatunków.

4

Tajemnica powodzenia zespołu i wielkiej sympatii fanów tkwi nie tylko w muzyce, ale i w tekstach. Są po prostu dobre. Mądre, emocjonalne, czasami ironiczne, czasami zabarwione szczyptą goryczy czy ironii, trafiają wprost do serca.

5

Koncert był wspaniały, owacje gorące, muzycy z wdziękiem przyjmowali gratulacje i pozowali do pamiątkowych zdjęć.
Skład zespołu: Bronisław Gilewski (wokal), Jacek Żurek (gitara), Janusz Cyzio (klawisze), Krzysztof Kuźnik (bas) i Adam Cyzio (perkusja).

MOK Olkusz

6

7

8

9

11

12

13

14

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jon
Jon
3 lat temu

[quote name=”Młody”]”Godzinę wcześniej atmosferę rozgrzewał zespół Enchantress, olkuski zespół nagrodzony na tegorocznym Rockowisku wyjazdem na występy do Niemiec.”

a gdzie fotki tego zespołu ?[/quote]

Zdjęcie nr 1

Młody
Młody
3 lat temu

„Godzinę wcześniej atmosferę rozgrzewał zespół Enchantress, olkuski zespół nagrodzony na tegorocznym Rockowisku wyjazdem na występy do Niemiec.”

a gdzie fotki tego zespołu ?