plac1

Wakacje to czas beztroskiego odpoczynku. Dzieci, spędzające lato w domach, na miejsca spotkań najczęściej wybierają boiska i okoliczne place zabaw. W Bogucinie Małym przy świetlicy wiejskiej MOK korzystanie z huśtawek jest jednak nielegalne. Wszystko przez to, że plac wciąż pozostaje terenem budowy.

– Zgroza. Przyszły wakacje, urządzenia zostały zamontowane, a i tak nasze dzieci nie mogą z nich korzystać – przekonują mieszkańcy Bogucina. Rzeczywiście, przy świetlicy po powstaniu altany i mini siłowni pod chmurką, kolejną atrakcją miała być strefa zabaw dla dzieci. Słowo „miała” do obecnej sytuacji idealnie pasuje, bowiem w teorii plac wciąż nie jest oddany do użytku. Trudno się temu dziwić biorąc pod uwagę nawierzchnię, a właściwie jej brak. Bo trudno mówić o bezpiecznym korzystaniu z huśtawek na kamieniach i przy wystających krawężnikach.

Sytuacja dla części lokalnej społeczności jest niezrozumiała. – Typowo polskie zachowanie. Plac zostanie pewnie oddany do użytku zimą. Tylko komu on będzie wtedy służył? – pytają mieszkańcy. W sprawę zaangażował się również sołtys wsi Sebastian Tomsia prosząc władze miejskie o interwencję i przyspieszenie prac, które stanęły jakiś czas temu.

plac4

Powodem takiego stanu rzeczy jest nierozstrzygnięte postępowanie przetargowe. – Termin realizacji remontu wspomnianego placu zabaw zgodnie z przyjętym przez Radę Miejską budżetem gminy mija z końcem tego roku. Dokładny termin realizacji robót budowlanych będzie znany dopiero po wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu publicznego – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy UMiG Olkusz.

Procedura wyłonienia wykonawcy remontu, a dokładniej położenia nawierzchni poliuretanowej wciąż się wydłuża. Wynika to z braku ofert składanych przez ewentualnych wykonawców. I nie tylko cena jest tutaj problemem. Bardziej chodzi o napięty okres w branży budowlanej. O wolne terminy niezwykle trudno. – Gmina Olkusz kolejny raz przystąpiła do procedury wyboru wykonawcy. Stosowna informacja pojawiła się na stronie Biura Informacji Publicznej 18 lipca. Termin składania ofert wyznaczono do 3 sierpnia do godz. 12:00 – dodaje Michał Latos.

Dopiero po tym terminie komisja przetargowa przejrzy ewentualne oferty, oceni je i wybierze wykonawcę. Jeśli jednak ponownie nie uda się go wyłonić, w grę wchodzi tryb zamówienia publicznego z wolnej ręki. To jednak znowu przedłuży okres oczekiwania na zakończenie inwestycji, co sugeruje, że w te wakacje dzieci w Bogucinie Małym w zgodnie z przepisami i bezpieczeństwem nie będą mogły korzystać z placu zabaw.

– Wydział Drogowo-Inwestycyjny Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu przypomina, że w chwili obecnej teren utwardzony wokół urządzeń zabawowych w obszarze wydzielonym betonowymi obrzeżami stanowi plac budowy i ze względów bezpieczeństwa zabronione jest jego użytkowanie – kończy Michał Latos.

Urzędnicze zakazy mają się jednak nijak do codzienności. Chęć zabawy często wygrywa z tabliczką informacyjną i prowizorycznym ogrodzeniem terenu z taśmy. – Mieszkańcy Bogucina Małego czują się współodpowiedzialni za sfinansowanie i powodzenia tego projektu, bowiem w ciągu ostatnich dwóch lat przeznaczyli na tę inwestycje około 65% swojego budżetu sołeckiego. W mojej ocenie realizacja tego zadania stoi pod dużym znakiem zapytania, szczególnie, że UMiG ogłasza drugi przetarg na realizację projektu w trakcie szczytu sezonu budowlanego, gdy ceny są najwyższe, a wykonawcy już wczesną wiosną zapewnili sobie zakres prac na cały rok. Ten plac zabaw jest potrzebny wiosną i latem, a nie w okresie jesiennych słot. Sądzę, że warto zastanowić się nad sposobem i terminową realizacją wszystkich inwestycji prowadzonych na terenie całej gminy, bo problem jest większy – zaznacza sołtys Sebastian Tomsia.

plac3

plac5

plac2

18
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
18 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
?mieszkanka BMMieszkanka1Ktheon Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mieszkaniec
Mieszkaniec

I tak to nasz sołtys radzi sobie z inwestycjami, strach pomyśleć co by było, jakby zabrał się za jakąś poważniejszą inwestycje, eghhh zgotował sołtys dzieciom wakacje na placu budowy !!!

pavv
pavv

Gratuluję bezsensownej inwestycji! Ja zanim postawiłem w mieszkaniu meble czy pralkę to najpierw zrobiłem podłogę.

dzieciak
dzieciak

Mój stary winszuje

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Dobrze, że przez ostatnie 20 lat Bogucin to była kraina WINEM i miodem płynąca. Jedyne co zrobione to postawiono krzyż, takie inwestycje byłego sołtysa i radnego bezradnego.

Michalu
Michalu

[quote name=”pavv”]Gratuluję bezsensownej inwestycji! Ja zanim postawiłem w mieszkaniu meble czy pralkę to najpierw zrobiłem podłogę.[/quote]
Znasz się na układaniu mebli ale na placach budowy nie, na końcu wykłada się piankę. Szczekasz żeby tylko szczekać.

567
567

[quote name=”Mieszkaniec”]I tak to nasz sołtys radzi sobie z inwestycjami, strach pomyśleć co by było, jakby zabrał się za jakąś poważniejszą inwestycje, eghhh zgotował sołtys dzieciom wakacje na placu budowy !!![/quote]

Soltys robi remonty? doucz sie pleciugo!

Mieszkaniec
Mieszkaniec

[quote name=”567″][quote name=”Mieszkaniec”]I tak to nasz sołtys radzi sobie z inwestycjami, strach pomyśleć co by było, jakby zabrał się za jakąś poważniejszą inwestycje, eghhh zgotował sołtys dzieciom wakacje na placu budowy !!![/quote]

Soltys robi remonty? doucz sie pleciugo![/quote]

Masz racje jakby robił, to by jeszcze bardziej spi……..ł, narazie do czego się nadaje to do sprzątania altanki i do tego się nie przykłada,

Mieszkaniec
Mieszkaniec

[quote name=”Mieszkaniec”]Dobrze, że przez ostatnie 20 lat Bogucin to była kraina WINEM i miodem płynąca. Jedyne co zrobione to postawiono krzyż, takie inwestycje byłego sołtysa i radnego bezradnego.[/quote] Kolego chyba nie mieszkałeś w Bogucinie jak był dawny sołtys, za jego kadencji owszem postawiono krzyż, ale też były imprezy plenerowe Turniej Wsi, Dożynki, Festyny Rodzinne, imprezy z Służb Więziennictwa, ogniska i wiele innych, mieszkańcy udzielali się wraz z sołtysem i innymi przychylnymi ludźmi tej wsi, w imprezach organizowanych przez inne sołectwa, posiadaliśmy liczną reprezentacje jako mieszkańcy Bogucina, mieliśmy się czym pochwalić, szkoda że to zostało spiep…..e prze radnego Tomsie i sołtysa… Czytaj więcej »

Michalu
Michalu

Oczywiście, że tak ale to była liczna reprezentacja jednej rodziny i wszyscy o tym wiedzą, imprezki też pod jedną rodzinkę. I to was najbardziej boli. Taki monopolista, zobacz zdjęcia w klubie. Nikt tam już nie chcę przychodzić. A, że tak zapytam kiedy i gdzie grają zawodnicy z klubu sportowego – bo to chyba klub widmo. A co zrobiłeś by pomóc tej radzie sołeckiej ? Zapewne nic.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

[quote name=”Michalu”]Oczywiście, że tak ale to była liczna reprezentacja jednej rodziny i wszyscy o tym wiedzą, imprezki też pod jedną rodzinkę. I to was najbardziej boli. Taki monopolista, zobacz zdjęcia w klubie. Nikt tam już nie chcę przychodzić. A, że tak zapytam kiedy i gdzie grają zawodnicy z klubu sportowego – bo to chyba klub widmo. A co zrobiłeś by pomóc tej radzie sołeckiej ? Zapewne nic.[/quote] Może i w Bogucie jest klub widmo, ale zobacz na obiekt sportowy i teren obok, jak myślis kto o niego dba, przecież nie rada sołecka i sołtys, a kiedyś klub uczestniczył w rozgrywkach… Czytaj więcej »

J
J

Lepiej zrobić plac dla dzieci niż imprezę dla jednej rodziny!

X
X

[quote name=”Mieszkaniec”][quote name=”567″][quote name=”Mieszkaniec”]I tak to nasz sołtys radzi sobie z inwestycjami, strach pomyśleć co by było, jakby zabrał się za jakąś poważniejszą inwestycje, eghhh zgotował sołtys dzieciom wakacje na placu budowy !!![/quote]

Soltys robi remonty? doucz sie pleciugo![/quote]

Masz racje jakby robił, to by jeszcze bardziej spi……..ł, narazie do czego się nadaje to do sprzątania altanki i do tego się nie przykłada,[/quote]

Ty się za to nadajesz tylko do darcia ryja
G… robisz siedzisz przed tym komputerem i hejtujesz Sam byś się za jaka robotę wziął

theon
theon

A wsioki się kłócą o wszystko odkąd zniesiono pańszczyznę 😆

K
K

[quote name=”J”]Lepiej zrobić plac dla dzieci niż imprezę dla jednej rodziny![/quote]

Tylko plac zabaw dla dzieci był, ale remont sołtysowi wyszedł bokiem

Mieszkanka1
Mieszkanka1

Klub widmo ale pieniądze Prezes dostaje rzeczywiste.
Czyli Sołtys ma odpowiadać za wszystko, a za co odpowiada Prezes i zarządca Domu Kultury ? ? ?

mieszkanka BM
mieszkanka BM

[quote name=”Mieszkaniec”][quote name=”Mieszkaniec”]Dobrze, że przez ostatnie 20 lat Bogucin to była kraina WINEM i miodem płynąca. Jedyne co zrobione to postawiono krzyż, takie inwestycje byłego sołtysa i radnego bezradnego.[/quote] Kolego chyba nie mieszkałeś w Bogucinie jak był dawny sołtys, za jego kadencji owszem postawiono krzyż, ale też były imprezy plenerowe Turniej Wsi, Dożynki, Festyny Rodzinne, imprezy z Służb Więziennictwa, ogniska i wiele innych, mieszkańcy udzielali się wraz z sołtysem i innymi przychylnymi ludźmi tej wsi, w imprezach organizowanych przez inne sołectwa, posiadaliśmy liczną reprezentacje jako mieszkańcy Bogucina, mieliśmy się czym pochwalić, szkoda że to zostało spiep…..e prze radnego Tomsie i… Czytaj więcej »

?
?

Na imprezach służb więziennictwa to musiał być ubaw po pachy 😆 😆 😆

pavv
pavv

[quote name=”Michalu”]
Znasz się na układaniu mebli ale na placach budowy nie, na końcu wykłada się piankę. Szczekasz żeby tylko szczekać.[/quote]

Jak zwał tak zwał. W każdym bądź razie w swoim domu widzę i meble i podłogę, a na zdjęciach widzę tylko meble do których dojścia teoretycznie nie ma!