1

18 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował na rynku koncert trzech zespołów. Grali dla was: Jah Vesta Soundsystem, Artise & Patrick Piano, Blues Perspective.

JahVesta Soundsystem określa się jako najbardziej niepokorne dziecko muzyki jamajskiej. Skład ekipy: ojciec dyrektor i dziki selektor – Piti , nieokrzesany, niski, rudy, krasnolud, który oderwał się od młota i chwycił za majka, ostatnio widywany coraz częściej także za deckami – Miedzianobrody a.k.a. Rogal, pierwszy wiedźmin polskiego dancehallu parający się również samplowaniem i selekcją – Biały. Grają w ogólnopojętych i rozumianych klimatach muzyki jamajskiej. W rodzinnym Olkuszu zorganizowali cykl imprez – Reggae Hight Voltage, natomiast w Krakowie zapraszają na Southern Madness. Od 2016 roku współorganizują Dreamcatcher Rave, który odbywa się na jedynej pustyni w Europie, zgadnijcie, jakiej?

2

Artise & Patrick Piano z Bukowna to młodzi raperzy uprawiający gatunek rap & FC Barcelona.
Zespół bluesowy Blues Perspective Band z Rzeszowa gra od 2013 roku. Ich muzyka oscyluje w okolicach bluesa, polskiego blues-rocka i jest mieszanką gitarowo-harmonijkowego grania o prawdziwie amerykańskim brzmieniu. Grają własne piosenki i standardy gatunku. Skład zespołu: Marcin Iżela – gitara elektryczna i wokal, Sławek Mikluszka – perkusja, Andrzej Zając – harmonijki ustne, Michał Szmigielski – piano, Michalina Mielczarek – gitara akustyczna i wokal, Darek Pożarycki – gitara basowa.

3

W niezwykle upalnie popołudnie fani zespołów licznie przybyli na olkuski rynek. Różne gatunki muzyki i pełne dynamizmu występy umilały mijającą niedzielę i pozwoliły nabrać dystansu do rozpoczynającego się tygodnia.

MOK Olkusz

4

5

6

7

8

9

10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze