1

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu odwiedziła młodzież z obozu wakacyjnego, przebywająca na naszym terenie . Podczas wizyty dzieci mogły porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć sprzęt jaki wykorzystują w codziennej służbie. Spotkanie było też świetną okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa.

Rozmowy z dziećmi to zawsze dobra okazja do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mimo, że trwają wakacje i dzieci mają wolne od nauki, funkcjonariusze odwiedzają najmłodszych podczas obozów, kolonii czy półkolonii. Tym razem to uczestnicy obozu wakacyjnego, którzy przyjechali z gminy Ustka do Bukowna, złożyli wizytę w olkuskiej komendzie.

2

Na początku ,wycieczki” dzieci wraz z opiekunami spotkały się z policjantką profilaktyki która zaprosiła uczestników obozu do auli komendy gdzie wyjaśniła im na czym polega służba w policji oraz pokazała sprzęt jaki wykorzystują policjanci podczas swojej codziennej służby, odpowiadała również na zadawane przez nich pytania.

3

Uczestnicy wypoczynku z zaciekawieniem wysłuchali informacji przekazanych przez technika kryminalistyki na temat sposobów zabezpieczania śladów pozostawionych na miejscu przestępstwa oraz jakich używa się do tego narzędzi. Na pamiątkę młodzież otrzymała odciski własnych linii papilarnych na przygotowanych przez policjantów dyplomach.

5

Ogromną atrakcją okazało się spotkanie dzieci z przewodnikiem psa służbowego i psem „LUNĄ”. Policjant tłumaczył dzieciom w jaki sposób zachować się w kontakcie z agresywnym psem.

4

Dużym zainteresowaniem naszych sympatycznych gości cieszył się radiowóz policyjny, który funkcjonariusze zaprezentowali. Młodzież mogła usiąść w radiowozie oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe służbowego pojazdu. Spotkanie z dziećmi było znakomitą okazją, aby przekazać im kilka porad dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacji. Funkcjonariusze przekazali młodzieży odblaski i życzyli samych bezpiecznych chwil podczas wakacyjnego wypoczynku oraz zapraszali ponownie.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze