Pcimianka Pcim została tegorocznym zwycięzcą Otwartego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Orlika w Kluczach. Pozostałe miejsca na podium uzupełnili Dream Team oraz La Liga. Niedzielne finały zakończyły niezwykle udany turniej, w którym na przestrzeni ponad dwóch tygodni udział wzięło blisko dwustu zawodników z dwóch województw – małopolskiego oraz śląskiego.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane były do 10. lipca. Organizatorów zaskoczyło ogromne zainteresowanie sportową imprezą, więc do rywalizacji przyjęli tylko dwadzieścia najwcześniej zarejestrowanych ekip. Rozgrywkom eliminacyjnym towarzyszyła rywalizacja grupowa. Stworzono cztery, pięciozespołowe tabelki. Grano systemem każdy z każdym od 15. lipca. Eliminacje przeszły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które utworzyły oktet półfinalistów, tym razem przydzielonych do dwóch grup. Zwycięzca oraz wicelider awansowali do niedzielnych finałów.

A w finałach, jakby inaczej – system „każdy z każdym” 2×12 minut. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Pcimianki, którzy wygrali wszystkie trzy finałowe spotkania. Za swoją wytrwałość i piłkarskie umiejętności, triumfatorzy z rąk Wójta Gminy Klucze Kazimierza Ściążko odebrali 400 zł oraz okazały puchar. Wicemistrzem imprezy po porażce 2:3 z Pcimianką został Dream Team. Kapitan tego zespołu obok pucharu otrzymał 250 zł. Trzecia La Liga mogła liczyć na symboliczne 120 zł oraz oczywiście puchar i uścisk ręki Wójta.

– Dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do stworzenia tak udanego spektaklu sportowego. Podziękowania kieruję do wszystkich zawodników, którzy byli głównymi aktorami tego widowiska, a także do kibiców, za gorący doping dla swoich ulubionych zespołów – podsumowuje organizator Turnieju o Puchar Orlika w Kluczach, Arkadiusz Kazek.

Z pewnością nie byłoby tego ponad dwutygodniowego grania, gdyby nie sponsorzy i ludzie dobrej woli. Pomysłodawca imprezy dziękuje za wsparcie firmom: Marlibo – Jacek Czekaj, F.H.U Krysta – Łukasz Klich, Omega Art – Aneta i Paweł Martyka oraz Pablo Sport – Paweł Kondek.

Jak zapewnia Arkadiusz Kazek, Turniej o Puchar kluczewskiego Orlika długo nie zniknie ze sportowego kalendarza miejscowości. W przyszłym roku ma być jeszcze lepiej. I jak tutaj nie kochać futbolu, nawet w tym mniej profesjonalnym wydaniu?!

Wyniki i tabela grupy finałowej:
La Liga – Pcimianka 1:4
Teletubies – Dream Team 0:6
La Liga – Dream Team 1:5
Pcimianka – Teletubies 11:0
La Liga – Teletubies 4:2
Dream Team – Pcimianka 2:3

1. Pcimianka Pcim   3   9  18:3
2. Dream Team   3   6 13:4
3. La Liga   3   3 6:11
4. TS. Teletubies   3   0 2:21
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments