foto

Mieszkańcy gminy Bolesław dobrze znają jej uroki, przyszedł jednak czas, by uwiecznić je w obiektywie. Bolesławskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs dla miłośników fotografii – zarówno zawodowców, jak i amatorów.

Różnorodność krajobrazu i oryginalna architektura gminy, zwłaszcza urokliwe, zabytkowe dworki to wyjątkowo wdzięczny temat do fotografowania. Co roku są one inspiracją dla artystów malarzy i rzeźbiarzy, uczestniczących w tutejszych plenerach, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by odkrywać je na nowo. Organizatorzy liczą na nowe spojrzenie – tych, którzy odwiedzą gminę po raz pierwszy, jak i jej mieszkańców, którzy być może odkryją tylko sobie znane najpiękniejsze zakamarki Bolesławia.

Warunkiem udziału jest pełnoletność. Każdy autor może przedstawić do trzech zdjęć. Termin zgłoszeń upływa 31 maja. Prace będą wystawione podczas Święta Gminy Bolesław 13 czerwca. Wtedy też poznamy laureatów konkursu, a najlepsi otrzymają nagrody.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://centrumkultury.gminaboleslaw.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=2050

Iwona Pilarz/CK Bolesław

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Profesor Miodzio
Profesor Miodzio
9 lat temu

Cytuję — ”””’Zapewniam, że „osoba, która pisze artykuł” korzysta ze słowników”””

Nie sadzę żeby osoba która pisze artykuł i jest dziennikarzem musiała zaglądać do słownika aby sprawdzić wyraz ,,pełnoletność,,. Moim zdaniem nacisnęła Pani niechcący klawisz ” i ” który znajduje się tuż obok klawisza ” o ” i wyszła ”pełnoletniość”. A to że akurat w słowniku jest i taka forma tego wyrazu jest dla Pani po prostu fuksem i zapewne też cennym odkryciem.

Iwona Pilarz
Iwona Pilarz
9 lat temu

No i ucięło mi odpowiedź prof. Bańki… 🙂

Jako pochodne od przymiotników na -ni wymienione przez Pana rzeczowniki powinny mieć zakończenie -niość, por. analogiczne pary: tani – taniość, bezpośredni – bezpośredniość, dostatni – dostatniość. Rzeczowniki małoletn(i)ość, pełnoletn(i)ość i niepełnoletn(i)ość stanowią jednak wyjątek, gdyż używa się ich w obu formach obocznych, na -ność i -niość. Najlepiej by było, gdyby oboczności te były konsekwentnie rejestrowane w słownikach.
Mirosław Bańko, PWN

Iwona Pilarz
Iwona Pilarz
9 lat temu

Administrator strony – rzeczywiście – mógłby najpierw sprawdzić w słowniku zanim zmieni poprawną formę, na… inną poprawną formę, tylko dlatego, że ktoś wrzucił złośliwy komentarz nie uzasadniony w dodatku normą językową…
Polecam odpowiedź profesora Bańki na podobne pytanie:

” >>W WSO PWN (2002) podano formy małoletniość, pełnoletność, niepełnoletność a. niepełnoletniość. Proszę o wyjaśnienie, czy to zróżnicowanie twardości głoski n w drugim członie każdego z tych złożeń ma jakieś uzasadnienie merytoryczne – i ewentualnie jakie – czy wynika tylko z niedokładności słownikarza.

Iwona Pilarz
Iwona Pilarz
9 lat temu

[quote name=”aleksandra”]Proszę administratora strony aby sprawdził w słownikach czy poprawnym jest słowo użyte w tekście „pełnoletniość” a osobę która pisze artykuł o większą uwagę[/quote]

Słownik Języka Polskiego PWN podaje
„pełnoletni «mający wiek, w którym nabywa się pełnię praw obywatelskich oraz ponosi odpowiedzialność za swoje czyny»
rzeczowniki: pełnoletność, pełnoletniość”

Zapewniam, że „osoba, która pisze artykuł” korzysta ze słowników. Zachęcam panią „Aleksandrę”, by sama też do nich zaglądała.

aleksandra
aleksandra
9 lat temu

Proszę administratora strony aby sprawdził w słownikach czy poprawnym jest słowo użyte w tekście „pełnoletniość” a osobę która pisze artykuł o większą uwagę