bal_utw33-tv-320w

bal_utw33W ostatnią sobotę karnawału, w pubie „Palladium” w Miejskim Ośrodku Kultury, bawili się seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Bawili się, to mało powiedziane, bowiem takiego poczucia rytmu i humoru, niezwykłym studentom może pozazdrościć niejeden młody człowiek. Warunkiem uczestnictwa w balu było posiadanie kostiumu. Inwencja twórcza uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania.

– Początki były trudne – nie wszyscy mieli odwagę i ochotę się przebrać. Jednak i tak udało się zebrać pokaźną grupę, więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko szampańsko bawić się do białego rana – mówiła na samym wstępie organizatorka balu i zarazem starosta olkuskibal_utwego UTW, Danuta Schewitz.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ważne w takich chwilach jest otwarcie imprezy. Wspólną zabawę rozpoczęło wejście ,,państwa młodych”. Powitał ich Zeus – Zenon Krukowiecki. To właśnie on zachęcał uczestników do wspólnej zabawy. – To prawdziwa przyjemność spotkać się w tak doborowym towarzystwie. Dzisiejszym spotkaniem kończymy karnawał, a mnie przypadła rola niejako kierownika całego tego pozytywnego zamieszania. Podobnie Zeus – pilnował porządku, dbał o słabszych i przewodniczył – Krukowiecki wyjaśnia przyczynę wyboru swojego stroju.

Uczestnicy balu pytani skąd na co dzień biorą siłę do tak atrakcyjnego życia zgodnie odpowiadają: – Wszyscy jesteśmy w XXI wieku. I właśnie tego poczucia humoru, dystansu do siebie i przyjaznego nastawienia do świata olkuskim seniorom można pozazdrościć. Uniwersytet Trzeciego Wieku stworzony z myślą o rencistach i emerytach – ludziach starszych, ale ciągle chcących oddychać pełną piersią i bez przerwy uczących się czegoś nowego –  jest fenomenem. Tutaj nie ma żadnych podziałów, nikt nikomu nie przypomina wieku i problemów. A seniorzy nie próżnują. Tacy ludzie wnoszą wiele kolorytu w dzisiejszą szarą rzeczywistość. Mamy się od kogo uczyć.

Relacja filmowa:

bal_utw_17

bal_utw_16

bal_utw_15

bal_utw_14

bal_utw_13

bal_utw_12

bal_utw_9

bal_utw_8

bal_utw_7

bal_utw_6

bal_utw_5

bal_utw_4

bal_utw_3

bal_utw_2

bal_utw_1

bal_utw_10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ulasto
ulasto
10 lat temu

Zabawa,śmiech, radość to najwspanialsze na świecie lekarstwo.Poprzez zabawę wyzwalamy potężną dawkę energii.Karnawał w Rio de Janeiro, to prawdziwa uczta dla oka, karnawał „Grupy Artystów” UTW, to prawdziwa uczta dla duszy
i ciała.
Całe szczęście,że nie patrzymy na cenzurę…,
a Zazdrośników pozdrawiam .
P.S.Bawiłam się z Mężem „Duchem” fantastycznie! Dziękuję raz jeszcze!

Olkuszaninek
Olkuszaninek
10 lat temu

.
.
No fakt, „rozbawieni emeryci” to jedyne co Łysoniowi wychodzi 😆 😆 😆

Dr Wiedzący
Dr Wiedzący
10 lat temu

Dla kogo ostatki dla tego ostatki, ja nie poszczę i do nieposzczenia zachęcam innych. Nie dajcie sobą manipulować z byle powodu i byle komu! 🙂