Bohaterem spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola Integracyjnego nr 9 był Aleksander Fredro, który „na rodaków spoglądał z humorem, czasem ironią, ale i pogłębioną refleksją, zadumą” – tak wyraził się o nim prezydent, zachęcając do udziału w akcji. Odpowiadając na apel głowy państwa, uczennice z ZS Nr 4 postanowiły przypomnieć najsłynniejsze utwory Fredry skierowane do najmłodszych.

Spośród bogatej twórczości poety młodzież wybrała najbardziej znane bajki, takie jak: „Cygan i baba”, „Osiołkowi w żłoby dano”, „Paweł i Gaweł” oraz „Małpa w kąpieli”. Recytację wzbogacono krótkimi scenkami pantomimy. Spotkanie zakończono wielkimi brawami, słodkimi uśmiechami i „odciskami” pieczęci przesłanej przez Kancelarię Prezydenta RP.

Mamy nadzieję, że tego typu akcje zmobilizują społeczeństwo do częstszego sięgania nie tylko po utwory Aleksandra Fredry, ale także innych poetów i pisarzy. Po Mickiewiczu i Fredrze w przyszłym roku kolej na Henryka Sienkiewicza. Zachęcamy więc szkoły, by wzięły przykład z naszej Budowlanki i włączyły się w tę niezwykle cenną i zacną inicjatywę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze