minimundial

Reprezentacja Nowego Sącza jako Belgia wygrała Małopolski Minimundial. W finale górale 1:0 pokonali Argentynę, w barwach której podczas wojewódzkich zmagań zagrał Chrzanów. Najlepszy w powiecie olkuskim WAP Wolbrom odpadł z rywalizacji w turnieju półfinałowym.

Młodzi wolbromianie po zwycięstwie w Olkuszu i zajęciu drugiego miejsca na własnym obiekcie w fazie ćwierćfinałowej, pojechali do Libiąża, aby tam walczyć o awans do najlepszej ósemki, która między sobą miała rozstrzygnąć sprawę symbolicznego mistrzostwa świata.

Jednak na stadionie Górnika podopieczni Grzegorza Smolaka grający pod szyldem reprezentacji Francji nie ugrali nic, zajmując ostatnie czwarte miejsce i tym samym zamykając sobie drogę do finałowych emocji.

A te odbyły się na głównej płycie stadionu Wisły Kraków. 1 sierpnia przy ul. Reymonta triumfował Nowy Sącz (Belgia), przed Chrzanowem (Argentyna) i Wieliczką (Szwajcaria). Olkuski podokręg podczas imprezy wieńczącej kilkutygodniową rywalizację miał swoich przedstawicieli w osobach sędziów Joanny Ściepury i Sławomira Tomczyka.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze