waszeinterwencje

Na olkuskim osiedlu Glinianki trwają prace kanalizacyjne i drogowe w ramach inwestycji prowadzonej przez olkuskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Kierowcy skarżą się na brak informacji, że podczas remontów ruch po osiedlu jest mocno ograniczony, a dojazd do niektórych ulic niemożliwy.  – To skandal! Naprawdę tak trudno postawić odpowiednie znaki? – denerwują się kierowcy, którzy próbowali dojechać do ulic położonych w środku Glinianek. Która to już „wpadka” PWiK – u?

– Chciałam dostać się na osiedle Glinianki. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że  z ul. Rabsztyńskiej nie mogę skręcić w ul. Astrów, bo stoi tam znak zakazu ruchu! Wcześniej nie było tablicy informującej o tym, że droga jest nieprzejezdna. Próbowałam dojechać więc przez ul. Jasną, ale również się nie dało, bo zamknięta jest ul. Parcze. Próbowałam dostać się z drugiej strony, czyli od ul. Dwudziestu Straconych. Skręciłam w ul. Ogrodową, a tam powtórka z rozrywki – nie można dostać się autem na pozostałe ulice. Cała dzielnica jest unieruchomiona! Co by było, gdyby musiała tam dojechać karetka pogotowia? Dlaczego nie informuje się kierowców o takich utrudnieniach i objazdach na dużych, widocznych tablicach, ustawionych odpowiednio wcześniej? Już na ulicy Kościuszki kierowcy powinni się dowiedzieć, że na Gliniankach jest taka zmiana organizacji ruchu! – zadzwoniła do nas zdenerwowana olkuszanka.

Prace prowadzone na Gliniankach związane są z budową kanalizacji w ramach unijnego projektu. W kwestii braku oznakowania interweniowaliśmy w olkuskich „Wodociągach”. Kierownik Jednostki Realizującej Projekt Mariusz Machno zapewnił, że zwróci uwagę na problemy z oznakowaniem inżynierowi kontraktu. Inwestor zachęca mieszkańców do zgłaszania wszelkich uwag przez darmową infolinię 800 431 415. Tam też można uzyskać informacje na temat prowadzonych robót. Czy kierowca stojący na środku ruchliwej drogi i zastanawiający się, jak znaleźć objazd, ma zadzwonić i spokojnie porozmawiać o tym, jak dojechać do celu?

To już kolejna „wpadka” PWiK  związana z pracami prowadzonymi w ramach projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze – etap I”. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o podobnym przypadku na Gliniankach. Wówczas kierowcy skarżyli się na brak oznakowania robót na ul. Jasnej.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy o wodociągowych pracach w Olkuszu dowiedziała się cała Polska. Hitem był zwijany asfalt na Podgrabiu, z którego śmiano się wszędzie. Szerokim echem odbiła się też sprawa wykopania ludzkich szczątków na żydowskiej nekropolii podczas prac kanalizacyjnych. Napisaliśmy wiele artykułów o problemach związanych z inwestycjami PWiK. Interweniujący w naszej redakcji mieszkańcy skarżyli się na przedłużające się w nieskończoność prace i jakość ich wykonywania. Tak było m. in. na ul. Buchowieckiego i ul. Pakuska oraz na osiedlu Piaski. Odpowiedzi, jakie uzyskiwaliśmy od inwestora, były na ogół lakoniczne. Gdy pytaliśmy o ocenę prowadzenia robót w poszczególnych miejscach, jak na ul. Wodącej w Bukownie, PWiK twierdził, że są one zgodne z harmonogramem i pod nadzorem inżyniera kontraktu. Nadzór budzi spore wątpliwości, biorąc pod uwagę coraz więcej niedociągnięć, jakie sygnalizują nam Czytelnicy. Realizacja ogromnego projektu zakończy się w przyszłym roku. Ile do tego czasu interwencji zgłoszą nam mieszkańcy?

glinianki

glinianki1

glinianki2

glinianki3

glinianki4

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Citizen Kane
Citizen Kane
10 lat temu

„BURMISTRZ POWIEDZIAŁ”…
.
Dziewczęta! Doceńcie pomysłowość i determinację olkuszan, czytelników „Przeglądu Olkuskiego”???!!!
.
W sumie nie rozumiem sensu tysięcznego pytania Rzepki o olkuski bajzel, przecież wszyscy wiemy, że to i tak nic nie da, a Rzepka nadal będzie opowiadał te swoje bzdurne bajki. Powtarzam za burmistrzem, w Olkuszu nastanie porządek dopiero wtedy, jak Rzepka odejdzie :-* :-*

Citizen Kane
Citizen Kane
10 lat temu

Po raz kolejny dowiedzieliśmy się od Rzepki, że w Olkuszu są drogi olkuskie, powiatowe i wojewódzkie, obserwując inne polskie miasta można odnieść wrażenie, że drogi miejskie, powiatowe i wojewódzkie są tylko w Olkuszu.
.
Po raz kolejny Rzepka rżnie głupa i każe nam wydzwaniać po różnych firmach i urzędach z interwencją. A ja nie będę nigdzie dzwonił, zniosę ten powszechny olkuski syf do końca jego kadencji, i pokażę burmistrzowi fakju. ZASŁUŻYŁ JUŻ DAWNO. A jeżeli w miejsce katechety wybiorą ministranta, to wyprowadzam się z tego miasta raz na zawsze 😆

Anatol
Anatol
10 lat temu

Przy takich gospodarzach-likwidatorach to trudno się dziwić, ze wszystko w mieście jest robione wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi na dodatek na nasz koszt. Ale to przecież my mieszkańcy wybraliśmy takich geniuszy, którzy doprowadzają miasto i powiat do ruiny. Pocieszające jest tylko to,że za rok wybory. Po tych doświadczeniach mam nadzieję,że żadna z tych zakazanych buziek już do koryta się nie dostanie. Każdy z nas ma obowiązek przypominać pozostałym o ich „sukcesach” w obecnej kadencji.

z Cegielnianej
z Cegielnianej
10 lat temu

3. Niestety wykonawca przez powyższe niedociągnięcia doprowadza do uszkodzenia całej nawierzchni, bo wszystko siada, np nowy chodnik na Astrów czy Niepodległości. O pękającym czy rozjeżdżonym asfalcie nie wspominam… Poza tym operatorzy koparek harują i zupełnie się tym nie przejmują betonowe chodniki. Wystarczy przejśc i zobaczyć jak to wygląda na Niepodległości… Niestety znów wychodzi bokiem zwycięzca z najniższą ceną…
Na razie tyle. Pozdrawiam z Glinianek.

z Cegielnianej
z Cegielnianej
10 lat temu

2. ZASYPYWANIE WYKOPÓW BEZ ZAKLEPYWANIA!!!! Co da zaasypanie 2 metrowego dołka piaskiem i przejechanie lekką płytą po wierzchu? Wcale a wcale ten piasek później nie będzie osiadał… :/ Niestety bez warstwowego zaklepywania, drogi na Gliniankach będą wyglądały jak ulica WIejska w stronę Capri, gdzie wszystko siadło i wystają studzienki na wysokość 10 cm. Tu niestety będzie identycznie.

z Cegielnianej
z Cegielnianej
10 lat temu

Witam,
niestety na osiedlu Glinianki inwestycja PWiK to paranoja. Pominę kwestie przytoczone przez Panią Wiolę, ale warto dodać także kilka punktów:

1. Niezabezpieczanie wykopów – ostatni kwiatek z ulicy Astrów – wykopany 2,5 m wykop przy samym chodniku bez jakiejkolwiek barierki. Pracowników pracujących na dole bez szalunków i kasku już pominę, bo to oni ryzykują życie, nie ja.
Poza tym współczułem chłopakom, jak musieli kopać na skrzyzowaniu Cegielnianej i Westerplatte – dokopali się do połowy Ceg. i nieoznaczyli wykopu… Jak przechodziłem to przynajmniej 2 auta wjechałyby w wykop…

Olkuski Rycerz
Olkuski Rycerz
10 lat temu

– Naiwność
– Łatwowierność
– Brak Konsekwencji i Stanowczości
– Nieudolność, bezmyślność, nieróbstwo i głupotę
.
OLKUSKIEJ i POWIATOWEJ WŁADZY
.
bez skrupułów wykorzystują wszystkie firmy pracujące na naszym terenie.
.
CAŁA WŁADZA DO WYMIANY, NATYCHMIAST!!! – gorzej już być nie może!