LKS Kłos w Olkuszu – MKS MOS Maraton Krzeszowice 3:0 (16, 18, 23)
Dobra passa olkuskich siatkarzy trwa. Tym razem komplet punktów wywalczyli przed własną publicznością, wygrywając z Maratonem Krzeszowice. Po czterech meczach „Kłos” umacnia się w fotelu lidera, nie mając na swoim koncie żadnego straconego seta.
Od samego początku olkuszanie wyraźnie pokazali swoją przewagę na parkiecie. Do stanu 6:0 punkty zdobywają głównie Zioło i Kaliś. „Maratończycy” zaczynają zdobywać punkty, ale przewaga olkuszan nie maleje.

Miejscowi odskakują na 13:5 po bloku Bartnika i Muchajera, kolejne punkty to zasługa dobrych ataków trenera Sochy. Ten set należy do „Kłosa”, do 16.
W drugiej odsłonie gra wygląda podobnie. Skutecznością w atakach wykazują się Kaliś, Muchajer i Bartnik. Goście mają też problemy z serwisem R. Sochy. Przy stanie 13:6 do gry przystępują juniorzy – Barczyk, Lompart i Borowski. Zawodnicy z Krzeszowic, pomimo nadrobienia punktów, przegrywają całego seta do 18.
Najbardziej nerwowy był trzeci set. Trener Socha dał pograć młodym, ale to przyjezdni od początku prowadzili. Miejscowym udawało się co najwyżej wyrównywać wynik, jednak goście szybko przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Przy remisie 19:19 na parkiet wraca podstawowy skład i olkuszanie zaczynają prowadzić. Trzy udane bloki na koniec dają wygraną całego meczu 3:0.
– Nasz rywal był słabszy. Celowo wpuściłem na parkiet młodych, żeby sobie pograli. W tym momencie przeciwnik się podbudował i zaczął nas wyprzedzać. Gdybyśmy grali cały czas pierwszym składem, mecz skończyłby się po 40 minutach. Cieszę się, że młodzi zawodnicy się pokazali. Bardzo fajnie zagrał Barczyk, dobry w przyjęciu i ataku był Lompart. W trzecim secie początkowo nie skończyliśmy dwóch ataków po dobrych przyjęciach, Maraton zdobywał punkty i ciężko było nadrobić straty – mówił trener Roman Socha.
Piąte spotkanie „Kłos” rozegra w Bochni. Olkuszanie spotykają się z tym zespołem już czwarty sezon i do tej pory bilans wychodzi na zero – u siebie wygrywają, natomiast w Bochni przegrywają. Trener uważa, że jeśli olkuscy siatkarze zagrają na miarę swoich możliwości, mają spore szanse na wygraną.