1

Dobiega końca etap uczestnictwa uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w stażach w niemieckim Schkeuditz, zorganizowanych w ramach realizacji projektu „Zagraniczny staż szansą na zdobycie kompetencji na europejskim poziomie”, zatwierdzonego do realizacji w unijnym programie Erasmus+ Kształcenie i Szkolenia Zawodowe a przygotowanego przez ZS Nr 1 wraz z niemieckim partnerem – firmą Vitalis GmbH.
Staże odbywały się od 25.09.2016 do 22.10.2016 r. w niemieckich firmach a projekt realizowany jest terminie od 01.06.2016 do 31.05.2017 r.

2

Szczególnym wydarzeniem był przyjazd do Niemiec i pobyt z młodzieżą w dniach 17,18,19 października 2016 Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aldony Nowickiej wraz z koordynatorem projektu Panem Bartłomiejem Fedorowiczem w celu spotkania się z młodzieżą, zwizytowania praktyk – wszystkich grup. Pani Dyrektor podkreśliła bardzo wysoki poziom szkoleń, jakie były udziałem uczniów, wzorowo oceniła bogaty i interesujący program pobytu młodzieży w Niemczech.

3

Z innych, charakterystycznych wydarzeń, które miały miejsce w drugim i trzecim tygodniu praktyk, należy wymienić m. in. odwiedzenie przez uczniów Pomnika Bitwy Narodów i Muzeum Historii Niemiec w Lipsku, wycieczkę do Drezna- zwiedzanie fabryki Volkswagena oraz zwiedzanie miasta (ulica Praska, Stary Rynek, Zwinger- barokowy kompleks pałacyków, Plac Teatralny, Opera, Zamek Królewski, kościół Frauenkirche), wycieczkę do fabryki BMW w Lipsku. Grupa trzech elektryków w nagrodę za wzorową praktykę zwiedziła wybraną firmę.

4

Ostatnie dwa tygodnie praktyk przyczyniły się do jeszcze większego poszerzenia wiedzy technicznej uczniów, zdobytej w kontekście osobistego zetknięcia się z niemieckim przemysłem. W trzecim i czwartym tygodniu praktyk, młodzież przebywała w Niemczech pod opieką Pań: Anety Todor- Świerczek i Wiolety Noworyta.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

5

6

7

8

9

10

11

12

13

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze