1

W dniu 7 października 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu, odbyło się spotkanie autorskie klas: 2 a i 2 f pod opieką pani Karoliny Gawron z panią Urszulą Kalecińską – Kucik – poetką i artystką, zorganizowane przez panią Iwonę Rams, w ramach realizacji przez ZS Nr 1 w Olkuszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pani Urszula Kalecińska – Kucik od urodzenia mieszka w Bukownie. Jest autorką wielu tomików poezji i laureatką ogólnopolskich konkursów poetyckich. Posiada tytuł „Zasłużony dla Miasta Bukowno”.

2

Artystkę serdecznie powitała Dyrektor ZS Nr 1 w Olkuszu – Pani Aldona Nowicka oraz v-ce Dyrektor ZS Nr 1 Pani Aneta Gut. „Inspirację do własnej twórczości czerpię z rozmaitych kolorów życia, muzyki i obrazów. Do obrazów tworzy ekfrazy – poetyckie inspiracje dziełami różnych malarzy, często Zdzisława Beksińskiego i Salvadora Dali” podkreśliła Autorka. 

3

Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących zagadnień dotyczących projektów autorskich, które tworzy Artystka. Są to spektakle poetycko-muzyczne, do których układa scenariusze z własnych tekstów, projektuje do nich scenografię i sama je reżyseruje. Pisze teksty piosenek, które są integralną częścią spektakli, a komponuje je i śpiewa Barbara Leśniak z Krakowa. Utwory te również goszczą na wielu krakowskich wieczorach poezji.
Jej teksty wykonuje również zespół poezji śpiewanej „Po burzy”. Pani Urszula prowadzi w swoim mieście cykliczne koncerty muzyki poważnej. Inne zainteresowania to fotografia, rękodzieło, malowanie, ogród.

4

Podczas spotkania Autorka czytała wiersze przy czynnym udziale uczniów, ilustrowane prezentacjami multimedialnymi, stanowiącymi syntezę teatru, muzyki, plastyki, fotografii i poezji, co tworzyło niezapomnianą, wspaniałą i nastrojową atmosferę spotkania.

ZS Nr 1 w Olkuszu

5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze