„Kochaj swoje serce” – pod tym hasłem Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Olkuszu zorganizowało imprezę sportowo–integracyjną w ramach realizowanego programu „Szkół promujących zdrowie”. Uczniowie ze szkół powiatu olkuskiego mogli pokazać, że dla zdrowego serducha warto się czasem nieźle zmęczyć…

Nauczyciele Gimnazjum nr 1 chcieli pokazać młodzieży, jak mogą oryginalnie i zdrowo spędzać wolny czas. I był to strzał w dziesiątkę. Uczniowska brać chętnie zaangażowała się w zmagania sportowe i artystyczne. Właśnie w ten sposób mogli wyrazić, co – ich zdaniem – oznacza zdrowy styl życia. Nie zabrakło prawdziwej woli walki i zmagań w duchu zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim radości z osiągnięć i nagród ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu. Wzmożony apetyt zawodników pokrzepił poczęstunek zasponsorowany przez piekarnię „Złoty Róg”.
Mistrzami poniedziałkowego „starcia” w potyczkach sportowych zostali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Olkuszu. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Gim. nr 3 w Olkuszu i Gim. nr 1 w Bukownie. Natomiast w obcowaniu ze sztuką niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie Gimnazjum nr 4.
Organizatorzy nie kryli zadowolenia, że impreza okazała się dla uczniów tak atrakcyjna. I jak zapowiedzieli, planują już następne takie nietypowe przedsięwzięcia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze