mikolajki 2015

W przeddzień wspomnienia św. Mikołaja, wyczekiwany przez cały rok gość z dalekiej Laponii zawitał do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Przywiózł ze sobą nie tylko górę prezentów, ale także swoich pomocników, którzy zatroszczyli się o dzieci, aby te w tym wyjątkowym czasie do domów wróciły z uśmiechem na ustach.

Oczywiście moment wręczania przez Mikołaja kolorowych paczek był najmocniej wyczekiwany przez milusińskich, ale pozostałe atrakcje również przysporzyły wielu wrażeń. Zanim na scenie pojawił się niezwykły gość w czerwonym płaszczu, z nowym spektaklem teatralnym reżyserowanym przez Stanisławę Szarek wystąpili podopieczni sekcji teatralnej MOK. Młodzi aktorzy wcielili się w postacie z bajek i szukali recepty na nakłonienie dzieci do czytania książek, które obecnie przegrywają z komputerami i internetem.

Dodatkowo na twarzach dzieci pojawiły się wymyślne wzorki i charakteryzacje. Gdy umilkły brawa po występie, na scenie pojawił się specjalny fotel. Był to znak, że Mikołaj jest już blisko. I tym razem gość z zimnej północy nie zawiódł oczekiwań dzieci. Prezentów było co niemiara, a żaden z uczestników spotkania mikołajkowego nie wyszedł z pustymi rękami. Był czas na rozpakowanie paczek, wspólne zdjęcia i zadawanie pytań. Mikołaj wytrwale pozował do zdjęć i opowiadał o swojej pracy.

Na zakończenie jeszcze pół godziny świetnej zabawy z kolorową chustą i bajkową dyskoteką. Wszyscy zostali też obdarowani łakociami i dostali zaproszenie na przyszły rok. Mikołaj ze swoim orszakiem na pewno nie zawiodą. Oni nigdy nie zawodzą!

{joomplu:55589}{joomplu:55575}{joomplu:55576}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jon
Jon
7 lat temu

Ale jakby było darmowe to by była sytuacja taka sama jak z bajkami podczas ferii zimowych. Wchodziło jedno dziecko z rodzicami, dziadkami … a potem inni nie mogli wejść bo miejsca nie było. Także te 5 zł nie wydaje się wysoką ceną. A co do Mikołaja to moim dzieciom również się podobało, a przecież to o nie w tym wszystkim chodzi 🙂

Deserki
Deserki
7 lat temu

Ja rozumiem opłatę 5 zł od dziecka. Ale ze dorośli? Ale ze niemowlak tez płaci? Cytuje panią w kasie ’ wszyscy płacą’. Na samego Mikołaja złego słowa nie powiem. Cierpliwie czekał, aż wszyscy chętni zrobią sobie zdjęcie. Występ dzieciaków tez super.

Jon
Jon
7 lat temu

Serio? 5 zł szkoda ?

Feli100
Feli100
7 lat temu

Tylko sze7koda było trzeba płaci za Mikołajki skandal 😉

kola
kola
7 lat temu

Fajnie ,ze robi się coś dla dzieci-to takie radosne!!