aaa jujitsu 2014

 

Olkuski Puchar Polski w Ju-Jitsu Młodzieżowców i Juniorów był poważnym sprawdzianem organizacyjnym i sportowym dla wielu klubów z całego kraju, jednak najwięcej oczu skierowanych było na zawodników Zbigniewa Białego z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Samuraj”. To właśnie oni ze swoim trenerem i klubowymi przyjaciółmi byli odpowiedzialni za organizację niedawnych zawodów.

 

W zgodnej opinii uczestników i związkowych obserwatorów, impreza wypadła bez zarzutu, a do rywalizacji na matach przystąpiło 140 zawodników z krajowej czołówki trzech konkurencji. Obok ne-wazy będącej walką w parterze, uczestnicy Pucharu Polski starali się o triumf w Duo-System – drużynowym pokazie techniki walki oraz najbardziej widowiskowym fightingu, gdzie walczono według obowiązujących zasad jeden na jednego. Juniorzy rywalizowali w 16 różnych kategoriach wagowych, natomiast Młodzieżowcy podobnych kategorii mieli 12.

Emocje towarzyszące zmaganiom na matach były ogromne, a walki we fightingu, mimo iż na pierwszy rzut oka przypominały podwórkową bijatykę, stały na dobrym poziomie technicznym, a większość z nich była niezwykle wyrównana. Zawodnicy UKS-u, trenujący na co dzień w Bukownie, aż dziewięciokrotnie stanęli na turniejowym podium. W konkurencji ne-waza oraz fightingu, miejsca na podium zajęli: Kalina Przenzak, Maja Wojtaszek, Agata Biały, Paweł Stanisławski oraz Damian Miłowicki. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych grup wagowych zostali też nagrodzeni okolicznościowymi pucharami.

Organizatorami Pucharu Polski w Ju-Jitsu Młodzieżowców i Juniorów Olkusz 2014 byli: UKS „Samuraj” Bukowno oraz MOSiR Olkusz.

 {joomplu:51095}{joomplu:51064}{joomplu:510056}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze