trzy zespoly

Uczestnicy koncertów rockowych w MDK wiele razy przekonywali się, że muzyka nie tylko bawi i uwalnia pozytywne emocje, ale też łączy, integruje, no i sprzyja nawiązywaniu przyjaźni. Przykładem, i to międzynarodowym, są znajomości zawarte podczas olkuskich Rockowisk przez polskie i niemieckie zespoły występujące wspólnie w obu krajach. Tak samo, choć już bez przekraczania odległych granic, koncerty te działają na olkuskie kapele i przybyłych do nas muzyków z innych miast. W piątek 4 marca 2016 r. nadarzyła się kolejna ku temu okazja. Tego dnia w MDK zagrały dwie miejscowe grupy: „Wotum” i „Bramy Percepcji” oraz krakowska formacja „Subline”.

wotum 1

Jako pierwsi na scenie sali widowiskowej wystąpiła najmłodsza stażem, powstała we wrześniu 2015 r. kapela „Wotum”. Tworzą ją: Marlena Miszczyk (wokal), Marcin Szostak (gitara), Szymon Czopek (bas) i Szymon Prządo (perkusja). Zadebiutowali podczas finału WOŚP w styczniu tego roku. Od tego czasu organizują koncerty i pracują nad repertuarem. W ich muzyce, z miesiąca na miesiąc coraz ciekawszej i coraz sprawniej wykonywanej, pobrzmiewają wpływy ulubionych zespołów wszystkich członków „Wotum”, a to: „Red Hot Chili Peppers”, „Metallica”, „Myslovitz” oraz „Hey”. Utwory olkuskiego kwartetu łączą więc elementy hard rocka i metalu, z domieszką rocka progresywnego i szczyptą funk.

subline 1

Klasyczny rock jako główne źródło swych inspiracji, ale też hard rockowy i metalowy styl „Rainbow” oraz grunge „Pearl Jam” wymieniają muzycy krakowskiej grupy „Subline”, która wystąpiła tego dnia po „Wotum”. Początki „Subline” sięgają 2012 r. Od ubiegłego roku grają w składzie: Bartosz Wiśniewski (wokal), Tomasz Knopik (gitara), Bartosz Klimek (bas) i Sławomir Hałat (perkusja). Na koncie mają wizytę w radiu, EP pt. „Subline” z trzema przekrojowymi dla ich twórczości utworami, a także statuetkę zdobytą na konkursie „Grunt To Bunt”. Obecnie pracują nad pierwszym albumem, który zamierzają wydać w przyszłym roku.

bramy percepcji 1

Zespołu, którego występ zakończył potrójny koncert w MDK, olkuskim miłośnikom rocka przedstawiać nie trzeba. Wystarczyłoby napisać „Bramy Percepcji”, ale dla porządku poświęćmy im kilka zdań. Od czternastu lat (przez dwa pierwsze pod nazwą „4,20″ – przyp. red.) ubogacają naszą muzyczną rzeczywistość efektami swych ambitnych poszukiwań twórczych. Nie dbają o karierę i rozgłos, jak sami mówią – grając odpoczywają od rzeczywistości. Co prawda gościli w telewizji, wydali dwie płyty i wielekroć koncertowali, jednak wciąż bardzo cenią sobie regularne spotkania, podczas których powstaje ich muzyka. W 2013 r. ustalił się obecny skład „Bram Percepcji”: Miłosz Kieres (założyciel zespołu, wokal, gitara), Piotrek Drozdowski (gitara), Przemek Piwowarski (bas) i Bartek Kieres (perkusja). W piątkowy wieczór, za sprawą poetyckich tekstów oraz melodyki łączącej elementy rocka alternatywnego i progresywnego, po raz kolejny przenieśli słuchaczy w swój świat, jak zawsze, niezmiennie skłaniając do refleksji.

bramy percepcji 2

Potrójny rockowy wieczór w MDK znów pokazał, że muzyka łączy, buduje pozytywne relacje. Zarówno podczas koncertów, kiedy członkowie pozostałych grup oklaskiwali i spontanicznie reagowali na utwory aktualnie występujących, jak też na zapleczu sceny nie brakowało dowodów wzajemnej sympatii okazywanej przez wszystkie trzy zespoły. Całkiem możliwe, że jeszcze ich grających razem usłyszymy.

MOK Olkusz

bramy percepcji 3

subline 2

subline 3

wotum 2

wotum 3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze