koncert1

Cytat z piosenki ucznia stał się hasłem koncertu charytatywnego, który 13 stycznia 2015 odbył się w Zespole Szkół Nr 3. Tradycją już stało się, że młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół Nr3 pomagają potrzebującym uczniom. W tym roku zbiórkę pieniędzy przeprowadził Samorząd Uczniowski na rzecz dwóch koleżanek chorych na chorobę nowotworową. W ramach podziękowania za zebrane pieniądze młodzież bierze udział w koncercie, żeby bawić się, ale również swoją obecnością podkreślić gotowość niesienia pomocy i wsparcia. Koncert ma formułę ” Scena dla każdego”, ponieważ każdy uczeń może wystąpić na prawdziwej scenie. To szansa na zaprezentowanie własnej twórczości i własnego talentu na scenie szkolnej, która mamy nadzieję dla wielu będzie pierwszym etapem wielkiej kariery.

koncert4

Szlachetny cel koncertu dodatkowo mobilizuje naszych artystów. Tak było i w tym roku. Mogliśmy usłyszeć wspaniałe głosy, podziwiać tancerzy oraz popisy instrumentalne. Byli wśród nich i tacy, dla których scena nie ma tajemnic i tacy, którzy na scenie znaleźli się po raz pierwszy. Gwiazdami koncertu byli między innymi: Katarzyna Majka, Joanna Laszczak, Monika Barczyk, Natalia Filarska, Patryk Pukmiel, Kamil Poczęsny, Kamil Łydka, Jakub Pasternak i Adrian Molęda.

koncert10

Największy aplauz jednak wzbudził nasz kolega Artur Chojowski, który pisze piosenki i świetnie rapuje a jego utwory przekroczyły na You Toube już MILION wejść. Posługujący się pseudonimem ARTISTE Artur napisał specjalnie na koncert utwór, który stał się przesłaniem, jakie zapamiętamy na zawsze. Oto fragment:

„Cele są piękne, myślimy pozytywnie, a każdy tu występ gramy charytatywnie, Każde 5 złotych daje wiele radości więc leci DZIĘKUJE dla całej publiczności! Morał jest prosty – warto pomagać, bo zdrowie to więcej niż pieniądze i sława, dla nas wypłatą są Wasze brawa, choć jestem tu nowy to nie muszę się przedstawiać. Wiarą napawam już ludzi w moim wieku i wcale Ci nie każę tu wypisywać czeku, ja tylko namawiam byś zamiast do sklepu, pieniądze dołożył do czyichś leków! My, to Ci którzy mogą coś zmienić, Wy, to Ci którzy muszą to docenić, Oni, na pewno będą się z tego cieszyć więc każdy z tych wersów niech do nich doleci!”

koncert12

Zespół Szkół Nr 3 w Olkuszu  jako jedyna szkoła w powiecie dysponuje tak idealnym miejscem do realizacji artystycznych pasji młodzieży  jakim jest aula szkolna, a nie ma chyba nic piękniejszego, niż dodanie do tego szczytnego celu, czyli pomocy innym. Organizatorem koncertu „Scena dla każdego” jest Agata Wdowik, a na zdjęciach uwiecznił imprezę Marcin Meus z portalu www.GminyWirtualne.pl

ZS nr 3 w Olkuszu

koncert13

koncert14

koncert 2

koncert 3

koncert 6

koncert 7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze