KS Grunwald Chełmek – LKS Kłos – 0:3 (22, 13, 25)
Olkuscy siatkarze już przyzwyczaili swoich kibiców, że jak wygrywają, to 3:0. Nie inaczej było i w Chełmku, do którego jechali z pewnymi obawami. Na miejscu okazało się, że pokazali, jak grać nie tylko skutecznie, ale i w świetnym stylu.
Wzajemne badanie sił i zmienne prowadzenie – tak wyglądał początek pierwszego seta. Trener Roman Socha zdecydowanie wyróżnił w tej części gry atakującego Chachulskiego. Goście grali ładną zagrywkę, gospodarze natomiast oddawali sporo punktów z ataku. W najważniejszych momentach gry przyjezdni „łapali” miejscowych blokiem.

Drugi set to, zdaniem trenera Sochy, jednostronny popis – olkuszanie postawili na bardzo trudną zagrywkę, szczelny blok i kontry po trudnych piłkach. Zwłaszcza ten ostatni element dodał zawodnikom „Kłosa” wiary w siebie i gładko wygrali do 13.
W trzeciej odsłonie olkuszanie „pojechali” na fali drugiego seta. Szybkie prowadzenie 4:0 i w tym momencie wydawało się, że jest już po meczu. – Nie skończyliśmy kilku kontr i o „mały włos” wynik się nie odwrócił. Potem graliśmy punkt za punkt, maksimum naszych możliwości i wygraliśmy w samej końcówce. Wynik był otwarty do samego końca, rywal się nie poddał. Przy stanie 23:22 doszliśmy przeciwnika i po fantastycznych dwóch blokach nie pozostawiliśmy cienia wątpliwości, kto jest lepszy – opowiada trener „Kłosa” Roman Socha.
Akcjami pełnymi polotu i fantazji olkuscy siatkarze udowodnili, że potrafią stworzyć piękne widowisko.
– Obawiałem się tego meczu, pomimo różnicy dzielącej nas w tabeli. To mocny zespół, do tego do tej pory grali z zespołami z czołówki, a my z tymi z dolnych rejonów tabeli. Mecz mógł się podobać. Narzuciliśmy swój styl grania. Najważniejsze dla trenera, że zagrał cały zespół i tak trzeba grać! – dodaje trener Socha.
Kłos zagrał w składzie: Karkos,  Muchajer, Zioło, Kaliś , Chachulski, Chodakowski, Bartnik, Sowicki, Socha, Barczyk, Mentel.
W najbliższą sobotę, 13 listopada, olkuszanie podejmą u siebie drużynę z Bobowej. Mecz rozpocznie się o godz. 14.30 na hali sportowej.