dni olkusza zapowiedz

Tegoroczne lato zbliża się wielkimi krokami. Co prawda do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, ale pomału można przymierzać się do letnich imprez w naszym regionie. Postanowiliśmy prześledzić jakie plenerowe imprezy szykują się na terenie naszego powiatu.

Tradycyjnie już końcówka maja i cały czerwiec upływają pod znakiem imprez organizowanych przez lokalne samorządy. W tym roku jako pierwsze odbędą się Dni Olkusza. Tym razem impreza ta odbędzie się w ostatni weekend maja. Głównymi gwiazdami będą kapela Golec uOrkiestra, która wystąpi w sobotę 30 maja, oraz zespół Wilki, którego występ odbędzie się w niedzielę 31 maja. Oprócz wyżej wymienionych zespołów na olkuskim rynku zobaczymy także naszych rodzimych artystów.

W dniu 13 czerwca odbędzie się Święto Gminy Bolesław. Konferansjerem Święta Gminy będzie Krzysztof Skiba a na scenie oprócz lokalnych artystów pojawi się zespół Sojka Band oraz gwiazda wieczoru – formacja Big Cyc.

Bardzo ciekawie zapowiada się trzeci weekend czerwca. Wtedy odbędą się Dni Bukowna, które tradycyjnie zorganizowane będą na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Bawić będziemy się mogli przy występach prawdziwych gwiazd estrady i kabaretu. W sobotę kulminacyjnym punktem imprezy ma być koncert zespołu BLUE CAFE, który zaprezentuje swoje największe przeboje z blisko 17-letniej historii grupy. W niedzielę zaś na scenie zagra Don Vasyl z zespołem Gwiazd Cygańskiej Pieśni. Organizatorzy szykują także szereg imprez towarzyszących.

W niedzielę 21 będzie miał miejsce Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Miasta Bukowna, który ma przyciągnąć rzesze zawodników z całej Polski i Europy. Nie zabraknie oczywiście pokazu sztucznych ogni i zabawy tanecznej.
W ostatnią sobotę czerwca na płycie olkuskiego rynku po raz drugi odbędzie się Olkuskie Święto Cykliczne, organizowane przez Stowarzyszenie „Po Prostu Działaj” oraz grupę Rowerowy Olkusz. Plan imprezy przewiduje wielki przejazd rowerowy ulicami Olkusza oraz występy lokalnych grup artystycznych i muzycznych.

Swoistą niespodziankę szykują włodarze Wolbromia. Tegoroczne Dni Wolbromia odbędą się tym razem w pierwszy weekend września, a bawić się będziemy przy występach największych gwiazd krajowej i zagranicznej sceny muzycznej.  Na scenie zbudowanej przy Domu Kultury w Wolbromiu mają wystąpić tacy artyści jak: ELO, PapaDance, Farben Lehre, Margaret czy Big Cyc.

W ostatni weekend wakacji, czyli 29 i 30 sierpnia na Zamku w Rabsztynie odbędzie się na XI Turniej Rycerski. Organizacją turnieju mają zająć się Miejski Dom Kultury w Olkuszu, Stowarzyszenie ,,Bractwo Rycerskie Kruk – Starostwa Rabsztyńskiego” oraz Stowarzyszenie Zamek Rabsztyn.

Niestety nie ma dobrych wieści dla fanów muzyki elektronicznej. W tym roku niestety nie odbędzie kolejna edycja organizowanego w Bydlinie Open Space Festival.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
23 dni temu

Z innej beczki… interesuje mnie piwowarstwo domowe – https://alembik.eu/57-piwo-domowe Czemu nie promuje się takich rzeczy w okolicy? Podczas takich imprez? To byłby słuszny kierunek?

antybit
antybit
8 lat temu

cytuę – Niestety nie ma dobrych wieści dla fanów muzyki elektronicznej. W tym roku niestety nie odbędzie kolejna edycja organizowanego w Bydlinie Open Space Festival.
I bardzo dobrze ! nie będzie handlu i ćpania !

felik100
felik100
8 lat temu

a co tym letnim kinem na rynku czy będzie 🙂 😉