nasze talenty 2017 1

Niejeden talent mógł rozwinąć skrzydła dzięki opiece wykwalifikowanej kadry instruktorskiej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. W ciągu ostatnich tygodni dwie podopieczne MOK-u mogą pochwalić się sukcesami.

Agnieszka Piktas, od 4 lat należąca do Pracowni Fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, otrzymała prestiżowe wyróżnienie w IV edycji konkursu fotograficznego „HumanDOC Proclub Camera”, organizowanego w ramach VIII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC , w honorowej kategorii Jasna Strona Kadru za pracę „A gdybym była mewą…„ 

Celem Konkursu jest promowanie poprzez pozytywną fotografię wartości takich jak miłość, pokój, szacunek, integracja, ochrona życia i środowiska naturalnego, wolontariat i każda gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. JASNA STRONA KADRU to idea, która ma zachęcić wszystkich do fotografowania i pokazywania pozytywnych aspektów życia oraz przyjaznych relacji społecznych.
Wystawa pokonkursowa prezentowana jest w warszawskiej Kinotece. 
Oprócz ostatniej nagrody zdjęcia Agnieszki Piktas wielokrotnie były wyróżniane na stronie National Geographic.

nasze talenty 2017 2

Agnieszka tak mówi o swojej pasji: – Fotografią zajmuję się amatorsko. Fascynuje mnie siła i wdzięk natury, moment autentycznego życia przyrody. W fotografii ważne jest dla mnie to, że pozwala zatrzymać czas, spostrzec utrwalony na zdjęciu fragment rzeczywistości, której w naszej zabieganej codzienności nie zawsze zdążymy się przyjrzeć. Staram się więc patrzeć i utrwalać kruchość i ulotność chwili, przemawiać do uczuć odbiorcy, nawiązywać dialog z jego wrażliwością. Magia fotografii polega na tym, że kiedy robisz zdjęcie, zostaje w nim cząstka twojej duszy, którą przekazujesz innym.

Swoje umiejętności Agnieszka doskonali w Pracowni Fotograficznej MOK w Olkuszu, gdzie wieloletnim instruktorem jest fotografik Adam Sowula. Twórcze rozmowy o fotografii, o tym jak ważny jest szacunek dla obrazu, dobra kompozycja oraz, że zdjęcie zaczyna się „malować” przed naciśnięciem spustu migawki przyczyniły się do jej rozwoju artystycznego.
Wciąż można zapisać się do Pracowni Fotograficznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy na spotkania: środy i piątki od 16.00 Pracownia Fotograficzna p. 26. Dodajcie swojej pasji skrzydeł!   

nasze talenty 2017 3

Karolina Paś, wychowanka Pracowni Muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, znalazła się w finale Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika.

Nie jest to pierwszy sukces Karoliny, która przyznaje, że śpiewa, odkąd pamięta, a w konkursach i festiwalach bierze udział od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Choćby w tym roku wyśpiewała nagrodę główną XXX Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”. Wciąż szuka własnego stylu, lecz jest świadoma tego, że jej przygoda ze śpiewaniem dopiero się zaczyna, przecież ma przed sobą całe życie…
Wiesław Baran, instruktor nauki śpiewu w MOK Olkusz, jest bardzo dumny ze swej utalentowanej uczennicy. Podczas eliminacji do finału XXIV Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek, które odbyły się 11 grudnia w Dąbrowie Górniczej, dwie osoby, w tym Karolina Paś, zaśpiewają w styczniu w finale. Koncert Galowy przewidziany jest na 14 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Będzinie, nazywanym Stolicą Polskiej Kolędy, na os. Syberka w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu, ul. Bp Adama Śmigielskiego 2.

MOK Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Brawooo
Brawooo
4 lat temu

Brawo, Olkusz górą! Brawo dziewczyny!

Dumny olkuszanin
Dumny olkuszanin
4 lat temu

Serdeczne gratulacje dla p. Agnieszki i Karoliny, a także olkuskiego MOKu. Brawo!!!

Gloria
Gloria
4 lat temu

Gratulacje !!!

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

No to mamy pretendentów do olkuskiej nagrody artystycznej. Gratulacje.