polska biega

Jest taka sportowa prawda mówiąca, że lepiej jest mądrze stać, aniżeli głupio biegać. Czasem rzeczywiście to powiedzenie znajduje swoje odbicie w rzeczywistości, jednak biorąc pod uwagę ostatni weekend i imprezę „Polska Biega”, trudno przyznać, że jest zasadne. Co więcej, stanie było niemile widziane, a kolejne metry czy kilometry należało pokonać truchtem, biegiem, a kto wolał także i sprintem. Wszystko według uznania.

W tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” w całym kraju przeprowadzono łącznie 607 biegów rekreacyjnych. W tym olkuskim udział wzięło ponad 80 biegaczy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. Organizatorzy idąc za głosem lokalnego środowiska przygotowali bieg „dla każdego”, a całą rywalizację prowadzono na trasach liczących od 400 metrów do 3 kilometrów. Jak zwykle na linii startu znalazły się indywidualności. Warto w tym miejscu wspomnieć o najmłodszych uczestnikach akcji – dwuletnich dzieciach: Zosi Szczepanik i Gabrysia Bujasa, a także bosym biegaczu Pawle Meju, o którym w środowisku biegowym powstało już wiele legend. Wszędzie tam, gdzie pojawia się Mej, jest też element patriotyczny w postaci biało-czerwonej flagi. Jego znakiem rozpoznawczym są bose stopy i nie ważne, czy przychodzi mu biegać po asfalcie, żwirze, czy po leśnych ścieżkach. Rywalizacja z tym pozytywnie zakręconym zawodnikiem to także gwarancja świetnej zabawy i ciekawych opowiastek ze sportowego świata.

Trasa biegu tradycyjnie została wyznaczona na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna”. Jest to położona wśród zieleni nowoczesna baza sportowo-wypoczynkowa, która w swoim założeniu ma spełniać oczekiwania każdego z miłośników zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Rzeczywiście, akurat w tym przypadku trudno było o znalezienie lepszej lokalizacji na organizację imprezy. Przedpołudniowe zmagania przebiegały pod czujnym okiem sędziego głównego zawodów Krzysztofa Borawskiego, a biegacze zostali podzieleni na trzy grupy rywalizujące na różnych dystansach. Trasę liczącą 400 metrów pokonywali chłopcy i dziewczynki urodzone w roku 2004 i młodsi. Znacznie większy dystans mieli do pokonania biegacze do 19. roku życia, a także seniorzy, którzy na mecie pojawili się dopiero po zaliczeniu odległości 3000 m.

Nie o wyniki chodziło tutaj najbardziej, a o aktywność fizyczną i integrację środowiska biegaczy. I trzeba przyznać, że udało się to doskonale. Oczywiście na najlepszych, oprócz pamiątkowych dyplomów, czekały także nagrody rzeczowe i medale ufundowane przez organizatora zmagań, czyli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Za rok Polska znów pobiegnie, a wraz z nią i Olkusz. 

Więcej informacji o akcji i świecie biegaczy można uzyskać pod adresem: www.polskabiega.pl

Wyniki:

Kategoria U-10 (dziewczynki):
1. Kinga Cieślik (Olkusz)
2. Natalia Widłak (Olkusz)
3. Natalia Sroka (Olkusz)

Kategoria U-10 (chłopcy):
1. Eryk Słysz (Olkusz)
2. Igor Soborski (Olkusz)
3. Igor Kolleman (Olkusz)

Kategoria U-19 (dziewczęta):
1. Karolina Kwapisz (Gim 4 Olkusz)
2. Adrianna Banyś (Gim 1 Olkusz)
3. Kamila Barczyk (Gim 4 Olkusz)

Kategoria U-19 (chłopcy):
1. Emanuel Wojtacha (ZDZ Olkusz)
2. Adrian Wojtacha (ZDZ Olkusz)
3. Michał Wojtacha (ZDZ Olkusz)

Kategoria +20 (kobiety):
1. Joanna Szczepanek (Olkusz)
2. Joanna Wilk (Żurada)
3. Katarzyna Dudek (Olkusz)

Kategoria +20 (mężczyźni):
1. Bartosz Karoń (Olkusz)
2. Witold Tatara (Olkusz)
3. Tomasz Kowalkowski (Tarnowskie Góry)

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:47631}{joomplu:47626}{joomplu:47606}{joomplu:47529}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze