turniej siatki

Drużyna Volley Dąbrowa została zwycięzcą Otwartego Turnieju Siatkówki, jaki w ostatnią niedzielę odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Do zawodów w trzynastu różnych zespołach przystąpiło łącznie blisko stu miłośników rywalizacji pod siatką. Co ciekawe, równorzędnie odbywały się po trzy grupowe mecze na trzech różnych boiskach.

Przed turniejem odbyło się losowanie, które wyłoniło składy czterech grup. W trzech znalazły się po trzy zespoły, a w jednej aż cztery ekipy, które między sobą rozstrzygnęły kwestię awansu do półfinału. Tylko zwycięzca poszczególnej grupy miał szansę na walkę o medale. Pozostali uczestnicy imprezę kończyli po rozegraniu dwóch/trzech spotkań. Rywalizację prowadzono do dwóch wygranych setów (do 25 punktów). W przypadku remisu 1:1 o triumfie decydował tie-break, w którym standardowo punkty liczy się do 15 oczek.

Dodatkowa partia była niezbędna do wyłonienia finalistów. Poziom w strefie medalowej był niesłychanie wyrównany, a o awansie do Wielkiego Finału decydowały czasem niuanse, bądź też nieco większa dawka szczęścia. O przychylności losu mogą głównie mówić siatkarze z Dąbrowy. Co prawda przez grupę A, Volley przeszedł bez większych problemów, ale w decydujących momentach było już zdecydowanie trudniej. Półfinał z Hilcusem Olkusz, jak również finał z Bujaką – Jamajka zależały do turniejowych szlagierów. W obu przypadkach goście z Zagłębia wygrywali w trzech partiach. Dużo łatwiej Hilcusowi przypadło 3. miejsce. Olkuszanie 2:0 (25:16 i 27:25) pokonali KKS Dąbrówkę. Na najlepszą turniejową trójkę czekały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Skromny upominek jako „nagroda pocieszenia” powędrował też do czwartej w klasyfikacji Dąbrówki. Organizatorzy przyznali również tytuł MVP – uzyskał go Marcin Kozyra z KKS Dąbrówka. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwało sędziowskie trio w składzie: Adrian Panasiuk, Mirosław Gołuchowski oraz Rafał Pawłowski.

– Takie imprezy jak nasz Otwarty Turniej Siatkówki, skierowane właściwie do wszystkich fanów piłki siatkowej, to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale również sposób na zacieśnienie kontaktów pomiędzy mieszkańcami Olkusza i ościennych miejscowości. Wspólne występy pod siatką owocują później nowymi znajomościami i zaproszeniami na podobne imprezy w innych miejscowościach, a więc i poszerzają sportowe horyzonty – wyjaśnia ideę organizowania „dzikich” turniejów dyrektor MOSiR-u, Dariusz Murawski.

Komplet uczestników tegorocznego turnieju: Volley Dąbrowa, Bujaka – Jamajka, Hilcus Olkusz, KKS Dąbrówka, Silver Town, Orły Patalonga, Puma Team Myślachowice, KKS Bolesław, Przyjaciele, Jumper Gołaczewy, System, Victoria Dłużec, Dżisy.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:37001}{joomplu:36996}{joomplu:36988}{joomplu:36967}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze