etnomania

Niezwykle interesujące wydarzenie kulturalne odbędzie się w najbliższą niedzielę 20 lipca między 11:00 a 19:00 w niedalekim Wygiełzowie. 30 kilometrów od Olkusza można będzie w jednym miejscu podpatrzeć warsztat aż 150 rzemieślników i folkdizajnerów, wziąć udział w specjalnych zajęciach, pokazach mody, konkursach i wielu innych atrakcjach. Swoje stanowiska będą mieli również rzemieślnicy z powiatu olkuskiego. Jest to impreza idealna dla osób w każdym wieku, w tym przede wszystkim rodzin z dziećmi, bo dla maluchów przewidziano szereg atrakcji łączących edukację z doskonałą zabawą. Festiwal ETNOmania jest organizowany już po raz czwarty przez Fundację NADwyraz i odbędzie się na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Aby wziąć udział w tej imprezie wystarczy jedynie kupić bilet wstępu do skansenu. Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

 

– Z jednej strony zaprezentowane zostanie tradycyjne rękodzieło ludowe, odbędą się liczne warsztaty rzemiosła i kulinarne, będzie można spróbować kuchni w tradycyjnym i nowoczesnym wydaniu, nauczyć się tańców ludowych i biesiadować z kapelą Dudek Lewicki oraz posłuchać kapeli Hanki Wójciak. Z drugiej zaś pokazane zostanie, dzięki komu i czemu tradycja żyje – młodzi projektanci, tworzący w duchu etno, ich kolekcje na pokazie etnomody, designerskie produkty z motywami folkowymi oraz szereg folkdizajnerskich i recyklingowych warsztatów.  Zobaczycie, jak tradycja uczy, bawi i inspiruje – zachęcają organizatorzy.

Wszystkie atrakcje Festiwalu ujęto w pięć stref tematycznych: rzemiosła, eko i folkdizajnu, dzieci, muzyki, smaku i relaksu. Szczegółowy program znajdziecie na stronach:

www.ETNOmania.pl
www.facebook.com/szlak.tradycyjnego.rzemiosla

etnomania2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze