othpn2015

Zespół Dana Kazika został zwycięzcą kolejnej edycji Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej, którego organizatorem był olkuski MOSiR. Triumfatorzy tegorocznych zmagań odnieśli komplet zwycięstw, w Wielkim Finale pokonując 3:1 Kosmonautów. W większości skład zwycięskiej ekipy tworzą piłkarze grający na co dzień w barwach IV-ligowej Spójni Osiek.

Po dwudniowej fazie eliminacyjnej, nadszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia. Do turnieju finałowego kwalifikację uzyskało osiem najlepszych drużyn, które tydzień wcześniej wygrały swoje grupy. Także i początek niedzielnej rywalizacji przebiegał według podobnego scenariusza, bowiem wszystkie zespoły walczące o półfinał, o awans zagrały w dwóch grupach. Po dwie najlepsze ekipy zapewniały sobie udział w pojedynkach strefy medalowej, natomiast zespoły, które nie sprostały rywalom i zajmując w tabelkach 3. i 4. miejsce, kończyły zmagania z dużym niedosytem, bowiem turniejowe podium uciekło na ostatniej prostej.

Z grupy I awans do półfinałów zapewnili sobie podopieczni Tomasza Kulawika z AP Przebój Wolbrom oraz Antrans Bis Futsal Team. Wolbromianie w tej fazie turnieju zdobyli 7 punktów, 1:0 pokonując Franklinów, remisując 1:1 z Antransem i 4:1 ogrywając Intim 4U. Jeszcze większą dominacją w grupie mogą pochwalić się zawodnicy Dany Kazika, którzy po 1:0 pokonali Kosmonautów i MCKiS Jutrzenkę, by na koniec grupowych zmagań awans przypieczętować pewnym triumfem 4:1 nad Kinder Mafią. 2. miejsce dla Kosmonautów, którzy oprócz porażki z liderem grupy, odnieśli dwa zwycięstwa.

Pierwszy półfinał zdecydowanie dla Dany Kazika. Późniejszy zwycięzca turnieju nie dał szans Antransowi, wygrywając wysoko 4:0. Dużo więcej emocji dostarczył drugi mecz 1/2 finału, w którym Kosmonauci 2:1 ograli „akademików” z Wolbromia.

W dwóch najważniejszych spotkaniach OTHPN 2015 padło łącznie dziesięć goli. Najpierw Antrans Bis Futsal Team nie sprostał Akademii Piłkarskiej Przebój (2:4), a w meczu o „złoto” Dana Kazika 3:1 rozprawiła się z Kosmonautami.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych drużyn i przyznanie indywidualnych wyróżnień. Wszyscy finaliści z rąk organizatorów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla najlepszej trójki przygotowano puchary, medale oraz nagrody pieniężne. Najlepszym Strzelcem turnieju został Mariusz Nawrot (Antrans Bis Futsal Team), statuetka dla Najlepszego Piłkarza trafiła do Mariusza Habryn (AP Przebój Wolbrom), natomiast tytuł Najlepszego Bramkarza powędrował do… Daniela Przybyły (Dana Kazika), który w barwach IV-ligowej Spójni odpowiada zazwyczaj za strzelanie goli, a nie ich zapobieganiu.

Na zakończenie nieco statystyk. Otóż przez trzy dni futbolowych zmagań, rozegrano 58 spotkań, czyli zawodnicy i sędziowie na parkiecie spędzili 944 minuty. Składy 30 drużyn reprezentowało łącznie 280 zawodników, a publiczność była świadkiem dokładnie 220 bramek.

Bardzo się cieszymy, że nasz turniej każdego roku zyskuje coraz to nowych fanów. Wieść o tym, że w styczniu w Olkuszu gra się w halową odmianę piłki nożnej niesie się już po dwóch województwach. Za każdym razem dostajemy coraz więcej zgłoszeń, a drużyny często tworzą prawdziwe piłkarskie spektakle. Za rok z pewnością też zagramy, bo widać, że warto – przekonuje z ramienia organizatorów Dariusz Murawski. – Dziękujemy za współpracę Podokręgowi Piłki Nożnej w Olkuszu – dodaje dyrektor MOSiR-u.

Najlepsza czwórka OTHPN 2015:
1. Dana Kazika
2. Kosmonauci
3. AP Przebój Wolbrom
4. Antrans Bis Futsal Team

Skład zwycięskiej drużyny Dana Kazika: Daniel Przybyła, Piotr Kasprzyk, Grzegorz Jurczyk, Krzysztof Kańczuga, Bartłomiej Kaczmarczyk, Tomasz Wdowik, Paweł Duda, Patryk Kiczyński, Paweł Banyś.

Fot. MOSiR Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze