Ogłoszenie UMiG Olkusz

Od 1 stycznia 2020 roku parking, znajdujący się obok Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej, objęty został strefą płatnego parkowania. Jest to próba rozwiązania przez władze miejskie problemu niewystarczającej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. Od nowego roku kierowcy mają wybór – zaparkować bezpłatnie do 90 minut na rynku, lub dłużej – za odpłatnością – w obrębie strefy. Płatny parking w dalszym ciągu obowiązuje przy Starym Cmentarzu.

– Wprowadzona na olkuskim rynku strefa ograniczonego postoju spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz przedsiębiorców. Z centralnego placu miasta – wizytówki Olkusza – zniknęły pojazdy zaparkowane nawet po kilkanaście godzin dziennie. W konsekwencji niezwykle trudno było znaleźć wolne miejsce. Dziś proponujemy alternatywę dla tych kierowców, którzy potrzebują zostawić samochód na dłużej – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Jeszcze kilka miesięcy temu zaparkowanie w centrum miasta było niezwykle trudne. Rynek oblegany był pojazdami pozostawionymi na cały dzień. Często kierowcy czynili sobie z rynku punkt przesiadkowy do busów, kierujących się później do Krakowa lub Katowic. Wprowadzona w lipcu strefa ograniczonego postoju problem ten w zasadzie wyeliminowała. Dziś zaparkowanie na chwilę w sercu Srebrnego Miasta nie stwarza żadnego problemu.

Pojawiły się jednocześnie głosy kierowców, którzy twierdzili, że są w stanie zapłacić za to, by samochód móc pozostawić w centrum miasta nieco dłużej niż – dopuszczone strefą ograniczonego postoju – 90 minut. Dla nich powstaje strefa płatnego parkowania.

Parkując przy ul. Szpitalnej i przy Starym Cmentarzu konieczne jest nabycie biletu w parkomacie. Koszt każdej rozpoczętej godziny parkowania wynosi 2 złote. Opłaty wymagane będą w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00. Przekroczenie wykupionego czasu lub brak dokonania opłaty będą wiązały się z koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych.

– Korzystając – w zależności od potrzeby – ze strefy ograniczonego postoju lub strefy płatnego parkowania, właściwie każdy kierowca będzie miał pewność, że w sposób komfortowy skomunikuje się własnym pojazdem z centrum miasta. Liczymy również, że większym zainteresowaniem będą cieszyły się autobusy komunikacji miejskiej – podsumowuje burmistrz.

Strefa Płatnego Parkowania w Olkuszu

Obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku

Poniedziałek – Piątek w godz. 8:00-17:00

  • Zaparkuj pojazd na obszarze Strefy Płatnego Parkowania;
  • Pobierz bilet parkingowy po podaniu numeru rejestracyjnego pojazdu, czasu postoju i uiszczeniu obliczonej opłaty;
  • Bilet umieść w widocznym miejscu – najlepiej za przednią szybą pojazdu.

UMiG Olkusz

4
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
1 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
4 Autorzy komentarzy
Heniekdr faustJerzyJan Curyło Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Heniek
Heniek

Nie ma obowiązku pozostawiania biletu za szybą. W związku z czym, gdy ktoś zapomni – wparować do kierownictwa wydz. komunikacji czy jak to tam w tym Olkuszu się zwie.

Jerzy
Jerzy

Co z miejscami parkingowymi dla Osób Niepełnosprawnych nie spełniających Przepisów Ruchu Drogowego?

Jan Curyło
Jan Curyło

Być może płatność za parkingi coś pomoże. Chciałbym jednak, aby służby zaczęły eliminować ustawianie przez handlarzy pod swoimi sklepami skrzyń na miejscach parkujących za które z pewnością nie płacą, które uniemożliwiają chwilowy postój w tym miejscu innym. Na zwróconą uwagę sprzedającym tam paniom, można usłyszeć stek wulgarnych wyzwisk. Idiotyzmem jest też parkowanie sprzedających przed sklepami gdzie handlują przez cały okres swej tam pracy (przykład:- apteka w bud. byłej policji).

dr faust
dr faust

Te panie i inne osoby nie ustawiają tam skrzynek, żeby sobie stały i wietrzyły się, a po to, żeby Pan Jan zaparkował na parkingu obok, a sklepy i inne firmy miały dojazd z dostawą towaru. Wiem z autopsji – miałem 2 sklepy na K.K.W. Ludzie jakby mogli, to samochodem wjechali by do sklepu, bo nie chce się d….pska ruszyć i przejść 100m.