Ogłoszenie UMiG Olkusz

Od 1 stycznia 2020 roku parking, znajdujący się obok Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej, objęty został strefą płatnego parkowania. Jest to próba rozwiązania przez władze miejskie problemu niewystarczającej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta. Od nowego roku kierowcy mają wybór – zaparkować bezpłatnie do 90 minut na rynku, lub dłużej – za odpłatnością – w obrębie strefy. Płatny parking w dalszym ciągu obowiązuje przy Starym Cmentarzu.

– Wprowadzona na olkuskim rynku strefa ograniczonego postoju spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz przedsiębiorców. Z centralnego placu miasta – wizytówki Olkusza – zniknęły pojazdy zaparkowane nawet po kilkanaście godzin dziennie. W konsekwencji niezwykle trudno było znaleźć wolne miejsce. Dziś proponujemy alternatywę dla tych kierowców, którzy potrzebują zostawić samochód na dłużej – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Jeszcze kilka miesięcy temu zaparkowanie w centrum miasta było niezwykle trudne. Rynek oblegany był pojazdami pozostawionymi na cały dzień. Często kierowcy czynili sobie z rynku punkt przesiadkowy do busów, kierujących się później do Krakowa lub Katowic. Wprowadzona w lipcu strefa ograniczonego postoju problem ten w zasadzie wyeliminowała. Dziś zaparkowanie na chwilę w sercu Srebrnego Miasta nie stwarza żadnego problemu.

Pojawiły się jednocześnie głosy kierowców, którzy twierdzili, że są w stanie zapłacić za to, by samochód móc pozostawić w centrum miasta nieco dłużej niż – dopuszczone strefą ograniczonego postoju – 90 minut. Dla nich powstaje strefa płatnego parkowania.

Parkując przy ul. Szpitalnej i przy Starym Cmentarzu konieczne jest nabycie biletu w parkomacie. Koszt każdej rozpoczętej godziny parkowania wynosi 2 złote. Opłaty wymagane będą w dni robocze w godzinach od 8:00 do 17:00. Przekroczenie wykupionego czasu lub brak dokonania opłaty będą wiązały się z koniecznością wniesienia opłaty dodatkowej w wysokości 100 złotych.

– Korzystając – w zależności od potrzeby – ze strefy ograniczonego postoju lub strefy płatnego parkowania, właściwie każdy kierowca będzie miał pewność, że w sposób komfortowy skomunikuje się własnym pojazdem z centrum miasta. Liczymy również, że większym zainteresowaniem będą cieszyły się autobusy komunikacji miejskiej – podsumowuje burmistrz.

Strefa Płatnego Parkowania w Olkuszu

Obowiązuje od 1 stycznia 2020 roku

Poniedziałek – Piątek w godz. 8:00-17:00

  • Zaparkuj pojazd na obszarze Strefy Płatnego Parkowania;
  • Pobierz bilet parkingowy po podaniu numeru rejestracyjnego pojazdu, czasu postoju i uiszczeniu obliczonej opłaty;
  • Bilet umieść w widocznym miejscu – najlepiej za przednią szybą pojazdu.

UMiG Olkusz

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Jan Curyło Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Curyło
Jan Curyło

Być może płatność za parkingi coś pomoże. Chciałbym jednak, aby służby zaczęły eliminować ustawianie przez handlarzy pod swoimi sklepami skrzyń na miejscach parkujących za które z pewnością nie płacą, które uniemożliwiają chwilowy postój w tym miejscu innym. Na zwróconą uwagę sprzedającym tam paniom, można usłyszeć stek wulgarnych wyzwisk. Idiotyzmem jest też parkowanie sprzedających przed sklepami gdzie handlują przez cały okres swej tam pracy (przykład:- apteka w bud. byłej policji).