DSC04989 1

Po miesiącach tułaczki i walki o byt założycielka, choreografka i instruktorka Teatru Tańca Actus Animi Katarzyna Gałązka-Biedul znalazła wreszcie bezpieczną przystań dla swoich tancerek i tancerzy. W ostatnią niedzielę uroczyście otwarto nowe wolbromskie studio tańca Kwadrance.

Teatr Tańca Actus Animi oraz jego bardziej nowoczesny odłam – Formacja 7-th Step działają w Wolbromiu już od 18 lat, a otwarte właśnie studio tańca zaczyna nowy rozdział w ich historii. Początkowo obydwie grupy taneczne funkcjonowały przy Domu Kultury. Ostatnio zrobiło się w nim trochę ciasno, więc spore potrzeby lokalowe ogromnej, bo liczącej blisko 200 dzieci i młodzieży grupy tanecznej mocno utrudniły ostatnie miesiące działalności tancerzy, którzy tułali się po różnych salach w gminie. Szczęśliwie to już za nimi.

Pięknego, klimatycznego studia, przygotowanego specjalnie z myślą o potrzebach tancerzy z pewnością może teraz wolbromianom pozazdrościć  niejeden zespół. Miejsce powstało dzięki wielkiemu wysiłkowi założycielki Actus Animi i jej wiernych, niezawodnych przyjaciół ze Stowarzyszenia Actus Animi oraz grona osób i firm wspierających twórczą działalność Katarzyny Gałązki-Biedul. Uroczystego przecięcia wstęgi w lokalu przy ul. 20-Straconych 16 dokonali wraz panią Katarzyną wspierająca grupę taneczną posłanka Lidia Gądek oraz burmistrz Adam Zielnik. Wcześniej pomieszczenia studia poświęcił ks. Zbigniew Luty.

Uroczystość otwarcia studia poprzedziła świetna zabawa dzieci i ich rodziców na wolbromskim Rynku. Atrakcje z tańcem i wielkimi mydlanymi bańkami przygotowali olkuscy przyjaciele Actus Animi z grupy Glutaminian Sodu. Potem, już w pięknych wnętrzach studia odbył się pokaz artystycznych umiejętności wychowanek Katarzyny Gałązki-Biedul. Podczas uroczystości inaugurującej działalność studia padło wiele ciepłych słów uznania dla dotychczasowych dokonań wolbromskiej artystki, która pociągnęła za sobą w magiczny świat tańca kilkaset młodych osób. Najmłodsze mają dziś niespełna 3 latka, te zaś, zaczynające przed laty przygodę z Actus Animi są już dorosłe, a niektóre z nich mają dzieci próbujące tańczyć… Pokochały taniec i nie wyobrażają sobie już bez niego życia, dzięki swojej charyzmatycznej mentorce i przewodniczce po świecie sztuki. Jak zapowiada Katarzyna Gałązka-Biedul , w nowym studio będą mile widziani wszyscy miłośnicy tańca – całkiem mali, starsi, a nawet seniorzy.

Powodzenia na nowych parkietach!

{joomplu:72320}{joomplu:72288}{joomplu:72269}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze