zakaz hala1

Wyjazd – w zgodzie z przepisami – przy hali MOSiR na ul. Wiejskiej w stronę drogi krajowej nr 94 i parkingu przy centrum handlowym Atrium jest prawie niemożliwy.

Znaku „zakaz ruchu” trudno nie zauważyć, jednak część z kierowców decyzję o jego ustawieniu traktuje jako drogowy absurd. Także goście części hotelowej hali skarżą się na duże utrudnienia wynikające z obowiązującego prawa.

– Musiałem się cofać do drogi krajowej 94 i z niej odbić dopiero do centrum handlowego. Wracając z zakupów do hotelu też nie mogłem pokonać 5-metrowego kawałka drogi (zabrania tego znak „zakaz ruchu” z wyjątkiem pracowników MOSiR i służb miejskich). Musiałem pokonać dwa skrzyżowania ze światłami i dwa kilometry trasy. Miasto chwali się, że walczy ze smogiem, ale jeżeli kilkadziesiąt samochodów dziennie zamiast po przejechaniu 5 metrów wyjechać na krajówkę albo do galerii sklepów robi kilometrowe objazdy zwiększając istniejące już korki, to gdzie tutaj logika? Czy redakcja może wyjaśnić kto za tym stoi i czym się kierował ustawiając te zakazy ruchu? – napisał do nas jeden z Czytelników.

zakaz hala3

Jak się okazuje, znak ograniczający wyjazd i wjazd pojazdów w tamtym miejscu został ustawiony na wniosek mieszkańców ul. Wiejskiej. – Gdy na DK 94 tworzył się korek, kierowcy nagminnie omijali go jeżdżąc tym odcinkiem – informuje Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.

Tak więc decyzja w sprawie ustawienia znaku nie została podjęta ani przez urzędników, ani tym bardziej dyrekcję Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, co sugerowali inni kierowcy. Z oficjalną prośbą o wprowadzenie ograniczenia w ruchu wystąpili mieszkańcy pobliskich zabudowań. Wybór osób uprzywilejowanych był sprawą prostą. Inną kwestią jest przestrzeganie przepisów przez zmotoryzowanych w tym konkretnym miejscu. Znak swoje, a kierowcy swoje.

zakaz hala2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
yolo
yolo
6 lat temu

yyy.. tak w ogóle to wjeżdżając na ten krótki odcinek jak zjeżdżam z dwupasmówki i jadę na halę to jest znak, że droga jest ślepa.. więc czego się ciepiecie ludzie?

I tak wszyscy będą tamtendy jezdzić i tak 🙂

Aga
Aga
6 lat temu

Powiem szczerze, że nie wiem kto z mieszkańców przy Wiejskiej złożył jakikolwiek wniosek o postawienie znaku.
Sama mieszkam w jednym z tych domów i tak szczerze mówiąc BARDZO nieodpowiada mi ten znak. Bliżej mi z zakupami podjechać tamtą drogą do domu niż naokoło. Mnie nikt nie pytał czy podpiszę się pod jakimś wnioskiem, a nawet nie wiedziałam że jakikolwiek wniosek został złożony w naszym imieniu.

Bardziej jak napisał BABAAJ byłabym za jakimś progiem zwalniającym żeby młodziki się nie rozpędzali wchodząc w zakręt z DK 94 w stronę hali 🙂

Pozdrawiam

rodo
rodo
6 lat temu

Policzyłem domy przy uliczce od wjazdu do hali do skrzyżowania, dokładnie 18. Maja siłę przebicia ci mieszkańcy. Tysiące ludzi prosi o ekrany dźwiękochłonne wzdłuż 94 i grochem o ścianę. A co do aut za szybko jeżdżących po Nowowwiejskiej to tym niech się policja zajmie albo poproście Henia Gamrota on wam podpowie jak założyć z pięć progów zwalniających. Troche ich zostało z 1go Maja w Bukownie.

babaaj
babaaj
6 lat temu

Owszem po co ten znak postawiono? Wystarczyły by pewnie ze dwa ograniczniki poziome i byłby spokój.

Ale fakt faktem, może spojrzelibyście na prędkościomierz jak jedziecie od Słowików ulicami Nowowiejską a potem dalej az do hali tamta druga ulicą? Czasem nie można spokojnie przejść bo jeździcie jak wariaty wbijając gaz do dechy.
Pewnie jak się korkuje dk94 to tamtędy jeżdżą auta i może dobrze by było spowrotem zezwolić na przejazd, ale tak jak mówię.

OGRANICZNIKI założyć i żadna policja nie będzie potrzebna i zadne znaki zakazy

rodo
rodo
6 lat temu

To ja chcę, żeby ustawiono zakaz przejazdu ciężarówek powyżej 12 t trasa 94 przez Olkusz pod moimi oknami bo tez chciałbym mieć spokój.

_Arte
_Arte
6 lat temu

Największa bzdura pod słońcem. Nie sądzę aby mieszkańcy mogli odegrać w tym znaczącą pomyślę jakąkolwiek rolę. rolę. Wszystko to prawdopodobnie dzieje się za sprawą zarządzających MOSiR em, którzy chcą mieć dla siebie oazę ciszy i spokoju i idealne warunki do dolce far niente. Magistrat nie liczy się ze zdaniem większości mieszkańców ( likwidacja stref zamieszkania na OM), a w tym przypadku zauważył „nieszczęście mieszkańców 4 – 5domów. Na ulicach OM dopuszczono ruch z prędkością 50 km, a tam de facto zakazano ruchu pojazdów. Sprawa śmierdzi na kilometry.
Magistrat nie przejmuje się komorą gazową na ul. Kościuszki i KK Wielkiego, a zainwestował w zdrowie kilku, kilkunastu mieszkańców. Ten odcinek powinien pozostać dopuszczony do swobodnego ruchu pojazdów ze stosownym ograniczeniem prędkości.

IZA
IZA
6 lat temu

Bzdura do kwadratu. Jeżdżę i będę tamtędy jeździc. W obie strony. Lepiej, bym stała w korku i dymiła? Ciekawe, kto tam mieszka? I na jakiej zasadzie prawnej decyzję podjęli mieszkańcy ulicy ?

Wiejska Legenda
Wiejska Legenda
6 lat temu

Dobrze, że niedługo wybory – bo skoro to mieszkańcy postawili sobie znak, a władza nie miała nic do powiedzenia (a tak sugeruje artykuł), to chyba nie za dobrze jest…

kasta wskazała
kasta wskazała
6 lat temu

ustawienie tego znaku. Nie dla dobra ogółu społeczeństwa tylko da urzędników..Przecie ten lud urzędniczy widać gołym okiem że nie ma żadnej wiedzy a o logice myślena nie wspomnęl.Wszystko pod swoich. Kasta obstawiła stanowiska pracy.i dopuki oni tam będą urzędować to będzie pod wiatr.ALE PIENIĄDZE UMIEJĄ BRAĆ I UMIEĄ LICZYĆ . to i robotę nich prawidłowo wykonuą.ukarać tego co zatwierdził.

pavv
pavv
6 lat temu

Taka ciekawostka. Ten przejazd to powstał jakieś 2-3 lata temu, Wcześniej go nie było, a rzeczony zakaz został postawiony ok. rok temu. Czyli przejazdu nie ma – jest dobrze. Robimy przejazd – jest źle więc stawiamy zakaz i co jakiś czas przysyłamy milicję żeby pilnowała przestrzegania zakazu,

Alonso
Alonso
6 lat temu

Z drugiej strony: co robi pracownik na tym łączniku? Wraca z zakupów… Bo przecież nie ma czego omijać.

Idąc za ciosem: najazd na krawężnik został obniżony czyli zostało to przebudowane. Chcecie mi powiedzieć, że przebudowa została zrealizowana aby pracownicy MOSiR mogli wygodnie podjeżdżać pod halę z zakupami? Panie Burmistrzu, coś tu chyba nie gra…

Alonso
Alonso
6 lat temu

Korek tworzy się w kierunku zachodnim czyli z Krakowa do Katowic. I wtedy można to omijać. Problem w tym, że znak jest w drugą stronę i przepraszam, niech wpierw rzecznik sprawdzi jak to wygląda na ulicy a dopiero potem dopasuje wersję. Czyli korzystając z takiego układu znaków jaki jest obecnie, musielibyśmy jechać z Katowic, skręcić na Wolbrom, wjechać na parking Carrefoura, objechac całość i skręcić pod halę i na wiejską. Dopiero włączyć się dalej na Kraków. A jak wiemy – na odcinku od świateł przy McDonald do ul. Wiejskiej nie tworzy się nigdy korek.

Rzeczniku – kombinuj dalej…

pavv
pavv
6 lat temu

Dopóki pod tym zakazem będzie dopisek, że nie dotyczy pracowników MOSiR można go spokojnie olewać bo dopisek jest nielegalny, a teren którego dotyczy zakaz jest terenem publicznym, a konkretnie miejskim! Milicjanci niech się zajmą rowerzystami jeżdżącymi po chodnikach bądź przejeżdżającymi przez przejścia dla pieszych, a tych z dnia na dzień przybywa!

niko
niko
6 lat temu

Przy tej drodze mieszkaja byli rajcy miejscy.Dlatego im przeszkadza ruch ale nie szkodzi parkowac na zakazie w centrum.

a który rzędnik go
a który rzędnik go
6 lat temu

podpisał.nie mów pan omijająca .chcieć można wiele a rzeczywistość to są absurdy głupoty urzędnia

kasta urzędowa
kasta urzędowa
6 lat temu

ma mieć przywilej a nie obywtel.postawili znak bo tak im pasował .Taką wiedzę mają bo tak im pasowało.żadnej logiki myślenia a o przepisach nie wspomnę.absurdy powiatu olkuskiego

Kierowca
Kierowca
6 lat temu

Chciałbym tylko przypomnieć, że drogi publiczne nie należą do mieszkańców. Miasto nie powinno się zgodzić na ustanowienie tam zakazu ruchu, z niewielkimi ograniczeniami. To ułatwienie np. dla osób jadących od strony Carrefoura w stronę osiedla Skalskie i Słowików. Typowo polskie podejście- najlepiej zabronić…

Młody
Młody
6 lat temu

„Jak się okazuje, znak ograniczający wyjazd i wjazd pojazdów w tamtym miejscu został ustawiony na wniosek mieszkańców ul. Wiejskiej. … informuje Michał Latos, rzecznik prasowy olkuskiego magistratu.
Tak więc decyzja w sprawie ustawienia znaku nie została podjęta ani przez urzędników, ani tym bardziej dyrekcję Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, co sugerowali inni kierowcy.”

Brzmi to nie tylko niepoważnie ale nawet niebezpiecznie – przecież decydować w takich sprawach powinni odpowiedzialni, kompetentni urzędnicy w porozumieniu z policją, bo takie bezrozumne, temu podobne ustawianie znaków, na wniosek dyletanckich mieszkańców, może kończyć się wypadkami a nawet tragedią …

Henio
Henio
6 lat temu

A co to komu szkodzi żeby tam był przejazd?
A pojazdy MOSiR i pracowników nie sprawiają zagrożenia i nie przeszkadzają mieszkańcom? A mieszkańcy Wiejskiej to jakieś Święte krowy czy coś?

pavv
pavv
6 lat temu

Chwilę? Jaki korek na DK94 się tworzy w stronę Krakowa, że trzeba go omijać jadąc obok hali? Może raz na rok jak wypadek się jakiś zdarzy!