piknik_ksiegowych_1

W dniu 26.06.2012 r. w Ośrodku „Podzamcze” w Rabsztynie odbył się IV Integracyjny Piknik Księgowych. Gospodarzem tegorocznego spotkania był obchodzący w tym roku jubileusz 10-lecia działalności, olkuski Oddział Terenowy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Uroczystość połączono z Dniem Księgowego i inauguracją 105-lecia ruchu zawodowego księgowych na ziemiach polskich i 75-lecia Oddziału Okręgowego SKwP w Krakowie.

Przybyłych gości powitała Pani Michalina Berlińska – Prezes Oddziału Terenowgo SKwP w Olkuszu, która od 10 lat nieprzerwanie pełni tę funkcję. Każdy uczestnik pikniku otrzymał okolicznościową plakietkę z logo SKwP i zestaw materiałów promujących teren Olkusza i Rabsztyna, podkreślających piękno ziemi olkuskiej.

W uroczystości wzięło udział ponad 100 członków i działaczy z całego województwa małopolskiego. Członkowie Zarządu Okręgowego SKwP wpiknik_ksiegowych Krakowie uczestniczyli w wyjazdowym posiedzeniu plenarnym. W tym czasie pozostali goście zwiedzali ruiny zamku  z udziałem przewodnika Pana Jacka Sypienia.

Następnie odbyło się forum dyskusyjne na temat deregulacji zawodów związanych z rachunkowością. Panel dyskusyjny prowadził Pan Marian Palka – Prezes „Interfin” w Krakowie. Na zakończenie zabrał głos prof.dr hab. Bronisław Micherda – Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego SKwP w Krakowie. Mówił o znaczeniu rachunkowości i randze zawodu księgowego. Miłą niespodzianką było przekazanie Oddziałowi w Olkuszu okolicznościowych listów gratulacyjnych oraz upominków z okazji jubileuszu.

Spotkanie zakończyło się piknikiem w plenerze pod parasolami. Były rozmowy koleżeńskie przy potrawach z grilla, była muzyka, wspólny śpiew i tańce. Małopolscy księgowi bawili się pod „orlim gniazdem”. Pogoda dopisała, impreza trwała do wieczora. Wszyscy wyjechali zadowoleni i zrelaksowani.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze