e mail

{jcomments on}W ubiegłym tygodniu w Przeglądzie Olkuskim ukazał się artykuł ,,Czy radny zrewolucjonizuje drogownictwo?”. Na podnoszone przeze mnie argumenty merytoryczne dotyczące powstania głębokich pęknięć asfaltu na odcinku ul. Mazaniec w Olkuszu, Dyrektor Zarządu Drogowego Pan Paweł Pacuń, odpowiedział niezwykle nerwowo, a wręcz arogancko. Wcale mnie to nie zdziwiło, gdyż inwestycje na drogach powiatowych – a w sposób szczególny wyremontowana „zedermanka” i „bydlinka” pełne są usterek i niedociągnięć. I to właśnie Pan Paweł Pacuń za ten bałagan ponosi urzędniczą odpowiedzialność jako szef Zarządu Drogowego.

Pozwolę sobie jednak pokazać, jak „szybko” reaguje Pan Paweł Pacuń z Zarządu Drogowego na zgłaszane interwencje. Oto dwa przykłady. Na początku kwietnia 2011 r. na ręce Starosty Jerzego Kwaśniewskiego trafiło podpisane przeze mnie pismo z interwencją dotyczące licznych nieprawidłowości – w tym powstałych usterek – przy wykonywaniu prac w ramach modernizacji dróg powiatowych w ciągu tzw. Zedermanki. W odpowiedzi na moje wystąpienie 26 kwietnia 2011 r. starosta Kwaśniewski zapewnia: ,,,Starostwo Powiatowe w Olkuszu monituje postęp prac prowadzonych w ramach w/w zadania, poprzez jednostkę odpowiedzialna za jego realizacje tj. Zarząd Drogowy w Olkuszu oraz firmę zewnętrzna pełniąca obowiązki inspektora nadzoru inwestorskiego tj. DOSBUD  sp. z o.o. z Bytomia”. W tym czasie na odcinku nowo wyremontowanej drogi powiatowej pomiędzy Olkuszem a Osiekiemosiecka powstają pierwsze usterki (zdjęcie w załączeniu). Na asfalcie w kilku miejscach pojawiają się pęknięcia. Od tego czasu – a był to kwiecień 2011 r. – do dnia dzisiejszego nie wykonano żadnej naprawy gwarancyjnej na uszkodzonym odcinku drogi. Mija kolejna zima. Jezdnia dalej pęka, a uszkodzenia nawierzchni są coraz większe. Można więc zadać pytanie Dyrektorowi Pacuniowi – czy rok czasu to zbyt krótko, aby zgłosić wykonawcy obowiązek usunięcia usterki i naprawić pękającą nawierzchnię? Czy tak wygląda Pana zdaniem dbałość o stan dróg powiatowych?

Szybkość i sprawność działania Dyrektora Pacunia przejawiała się także podczas innych interwencji podnoszonych zarówno przeze mnie, jak i przez  mieszkańców osiedla Pakuska. 14 lutego 2011 roku w Gazecie Krakowskiej ukazał się artykuł ,,Olkusz: rozebrali chodnik i zapomnieli ułożyć”. Mowa o kilkumetrowym trakcie prowadzącym do przystanku autobusowego przy Alei Tysiąclecia. Przy wykonywaniu prac brukarskich chodnik prowadzący w kierunku bloków został rozebrany. Mieszkańcy muszą iść kilka metrów po błocie. Po interwencji Gazety Krakowskiej przedstawiciele drogowców zapewniali na łamach mediów: ,, W Zarządzie Drogowym w Olkuszu przyznają, że o tysicleciaproblemie wiedzą. – Chodnik zostanie przez nas z powrotem ułożony – zapewnia pracownica Zarządu. Kiedy? Tego na razie nie wiadomo”. Dziś już wiadomo, że na ułożenie kilkunastu płytek Dyrektorowi Pacuniowi potrzeba ponad roku. Gratuluję Dyrektorze Pacuń sprawności podejmowania decyzji i szybkości działania. (foto w załączeniu)

Mieszkańcy powiatu olkuskiego po przeczytaniu niniejszego listu, mogą sobie zadać pytanie:  czy jest więc sens interweniować w Zarządzie Drogowym? Ja, po doświadczeniach z Dyrektorem Pacuniem uznałem, że pisanie pism, wniosków i interwencji kompletnie nie ma sensu. Rozwiązanie było jedno: pokazanie tych patologii i jednoczesnej arogancji władzy w mediach. Dyrektor Zarządu Drogowego był prawdopodobnie oburzony taka formą krytyki. Warto więc, Panie Dyrektorze Pacuń, zwrócić uwagę, że żyjemy w Polsce demokratycznej. Patrząc na Pański pouczający ton wypowiedzi miałem wrażenie, że mentalnie żyje Pan w poprzednim ustroju. Cechą charakterystyczną tamtych czasów (w których Polska znalazła się po 1945 rok) był brak możliwości krytykowania sprawujących władze. Po 1989 roku każdy z nas obywateli (w tym również ja) ma możliwość piętnowania nieprawidłowości i zaniedbań.  Dodatkowo, z racji sprawowania funkcji radnego, czuję się w obowiązku interweniować w takich przypadkach. Jestem to winny moim wyborcom i mojemu miastu. Zapewniam więc Pana, że dalej z niezwykłą determinacją będę wskazywał błędy jakie powstały przy wydatkowaniu publicznych pieniędzy.

Mam także nadzieję, że wnioski z tej sytuacji wyciągną Pana przełożeni. Jak wiadomo, gdy pracownik firmy prywatnej nie potrafi szybko rozwiązać problemu, który sam stworzył zazwyczaj traci pracę i jest zastępowany przez kogoś kompetentnego, kogoś kto nie tylko problem będzie się starał rozwiązać, ale również w przyszłości będzie unikał identycznych pomyłek. Mam nadzieję, że zarówno Pan, jak i Władze powiatu wyciągną wnioski i konsekwencje wobec osób odpowiadających za stan zmodernizowanych dróg powiatowych, które już po pierwszej zimie nadają się do ponownego remontu. Jak Pan wie, naszego nie najbogatszego przecież miasta i powiatu nie stać na buble i fuszerki!

Łączę wyrazy szacunku
Łukasz Kmita

48
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
48 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
PrzejezdnyTomek Cenckowicz 24JAN DĄBEKDanka Weuzebio-bis Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przejezdny
Przejezdny

Dobrze, że ktoś zwraca uwagę na stan dróg. Niestety Łukaszu tak jak mi to wyjaśniałeś – z teksty zbyt mocno wynika, że drogi Cię nie obchodzą, a szukasz jedynie sensacji aby być zauważonym. Rób to w umiarkowany sposób wtedy zyskasz przychylność mieszkańców. Jako polityk musisz się jeszcze dużo nauczyć.

Tomek Cenckowicz 24
Tomek Cenckowicz 24

[quote name=”JAN DĄBEK”][quote name=”Danka W”][quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]jak za komuny nawet łapska bardziej … czarne !!!![/quote]szakal nie człowiek ktoś nad nim stoi ktoś tego gostka kontroluje pewnie z PO – paparańców skoro bezkarny … brawo PO-mroczni !!!!!!!!!!!!!!!![/quote] widziałem na siwym wąsie zwrot obiadu, na zielonej marynarce z orderami zwrot bufetu po, kolacji weszły dwa byki w zielonych ubraniach i tego starego zapakowali do rooada długo śmierdziało w całej… Czytaj więcej »

JAN DĄBEK
JAN DĄBEK

[quote name=”Danka W”][quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
jak za komuny nawet łapska bardziej … czarne !!!![/quote]
szakal nie człowiek ktoś nad nim stoi ktoś tego gostka kontroluje pewnie z PO – paparańców skoro bezkarny … brawo PO-mroczni !!!!!!!!!!!!!!!!

Danka W
Danka W

[quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
jak za komuny nawet łapska bardziej … czarne !!!!

cozack
cozack

[quote name=”sierżant kos”]kandydatem PiS-u będzie mgr. Łukasz Kmita a nie zdrajca Bujas 😉 😉 ;-)[/quote]
po mgr nie stawia się kropki! mistrzu ortografii. jak kmita będzie burmistrzem, to ja spitalam daleko stąd. będziemy mieć obowiązkową mszę (sumę) codziennie o 12. kmita będzie przed umigiem rozkładał ołtarz polowy. sukieneczka, dzwoneczki i zaczynamy z pieśnią na ustach „Chwalcie Pana”.

euzebio-bis
euzebio-bis

A czy Euzebio nie jest (moderacja)-PACUNIEM???
Cóż – patrząc po tonie wypowiedzi widać, że u wielu jest przyzwolenie na buble. W czasach Gomółki byliby pierwszymi sekretarzami… Ale te czasy się skończyły i mają ze sobą problem.

euzebio
euzebio

Tak akurat znam sprawę „bodlinki” i ciśnie mi się tu parę spotrzeżen. Wykonawca powiedział, że zrobił to, na co miał umowę i za co zapłacili. Radny Kmita także o tym wiedział. W związku z tym widzę dwie możliwości.
1. Radny Kmita jest głupkiem, który żyje w przeświadczeniu, że zamówił Trabanta, zapłacił za niego – i jest zdziwiony, że nie przypomina Mercedesa sąsiada
2. Radny Kmita jest oszustem, który dokładnie wie, że zamówiono i zapłacono za Trabanta,. i wmawia obywatelom (wyborcom) że powini oczekiwać Mercedesa
Osądźcie Państwo który to przypadek

Zając Zbigniew
Zając Zbigniew

[quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
pierwsze piętro gabinety …na prawo.. ‚załatwianie ” trwa długo i dlaczego tak drogo ..gabinet na lewo szybko tanio …

sierżant kos
sierżant kos

kandydatem PiS-u będzie mgr. Łukasz Kmita a nie zdrajca Bujas 😉 😉 😉

kaczka-gdaczka
kaczka-gdaczka

a to się ośmiałem. Kandydatem PiSu w wyborach na burmistrza będzie Panicz Maciej Beniamin. Część członków PiS jeździ potajemnie do ministra Andrzeja D.
I tu nie ma odwrotu. Dlatego Maciej Benjamin dogaduje się po cichu z PO, aby i ta frakcja dała mu poparcie. Dzięki temu już niebawem Burmistrzem będzie nie katecheta, ale artysta. HUUURA 🙂

kapitan nemo
kapitan nemo

Łukasz Kmita, ten młody inteligentny człowiek, zostanie burmistrzem lub posłem. Zobaczycie Państwo niebawem 8)

bujasówna
bujasówna

Miasto jest współrządzone przez PiS??
hahaha .. weź mnie nie rozśmieszaj. Miastem rządzi układ Rzepko-Gleniowo-Dudkiewiczowy.
A PIS od dawna w odstawce… czego efektem było pyknięcie Kmity y funkcji z-cy przewodniczącego Rady Miejskiej. Za niego wszedł przecież Pan Piaśnik.

janusz catburner
janusz catburner

Radny miejski z PIS z rady miasta współrządzonego przez PIS „wali” w Powiat współrządzony przez PIS, a w szczególności w odpowiedzialnego za Zarząd Drogowy wicestarostę z PIS i jeszcze w swojego kolegę radnego powiatowego z PIS, zatrudnionego już w tej kadencji w Zarządzie Drogowym (czy to nie jest polityczna prostytucja?).
P. Łukaszu Kmito. Czas uderzyć się we własne PISowskie piersi, bo to Wasz Lud PISowski okazuje się być nieudolny.
Dla wyborców ważna nauczka na przyszłość. Nie wybierać nieudaczników z PISu.

AGATA
AGATA

[quote name=”Mariusz Kaleta”][quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
kto smaruje ten jedzie zwłaszcza na Łukasińskiego pierwsze piętro gabinet na chetta 😆 😆 😆 😡 😡 :-x[/quote]
8) 8) 8) 8) 8) 8)

BACH
BACH

[quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
😡 😡 😡 😡 😡

irek
irek

Euzebiusz !! Popieram , to prawda najprawdziwsza! Euzebiusz to mądry człowiek! Gratulacje! Niech każdy to przeczyta kilka razy i pomyśli o sobie jak postępuje !!! Euzebiusz BRAWO!!!!

Euzebiusz
Euzebiusz

Powtarzam jeszcze raz. Ta dyskusja nie ma żadnego sensu.Każdego roku pisze się o pozimowym bałaganie w mieście, a bałagan był, jest i będzie. każdego roku pisze się o zdemolowanych przystankach, a przystanki były demolowane, są i będą. Każdego roku krytykuje się nieskuteczne reperowanie źle zbudowanych dróg, a dalej się je źle buduje i źle reperuje. Każdego roku pisze się o korupcji rządzących, a korupcja była, jest i będzie. I tak jest wszędzie. Jeśli ten naród nie nauczy się dbałości o tzw. przestrzeń publiczną, to paskudnego stanu rzeczy nie zmieni ani Pan Kmita, który woła na puszczy, ani PIS, PO, PSL,… Czytaj więcej »

pradziadek
pradziadek

Nasze społeczeństwo jest już chyba dziedzicznie obciążone czerpaniem satysfakcji z zachowań, których raczej należało by się wstydzić.Co gorzej takie zachowania, zamiast być krytykowane, zdobywają poparcie, a krytykuje się tych, którzy się temu sprzeciwiają. Największą przeszkodą jest, kto występuję w ich imieniu, bo jeśli nawet w najbardziej słusznej sprawie występuje Radny Kmita, to niektórzy dostają małpiego rozumu. Dla przypomnienia, Radny Kmita został wybrany w demokratycznych wyborach i jego rola na tym również polega. Taka jazda po nim, to nie tylko brak poszanowania, ale zwyczajne chamstwo, którym się posługują najczęściej ci, którzy niewiele maja do powiedzenia.Ja osobiście podziwiam tego młodego człowieka. Jego… Czytaj więcej »

Mariusz Kaleta
Mariusz Kaleta

[quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
kto smaruje ten jedzie zwłaszcza na Łukasińskiego pierwsze piętro gabinet na chetta 😆 😆 😆 😡 😡 😡

cozack
cozack

[quote name=”olkuska”]Btw, jaki wpływ ma fakt, że Kmita jest ministrantem na stan olkuskich dróg? Czy to przeszkadza mu w jakiś sposób ocenie czy jest dziura/szczelina w drodze czy jej nie ma? [/quote]Ministrant i dziury??? To nie współgra 🙂 A żeby jeszcze ministrant wkładał palce w te dziury??? (vide przywołany wyżej tekst w „Przeglądzie” i zdjęcia do niego) to już o skandal zakrawa 🙂 Niech ministrant się zajmie czystością kielichów na mszy, żeby dzwonkiem zadzwonili wtedy co potrzeba, niech księdzu dobrodziejowi pomoże szaty ubrać, a nie bawi się w specjalistę od drogownictwa. Kmita jest wszędzie tam, gdzie można się pokazać. Ale… Czytaj więcej »

olkuska
olkuska

tak to już jest w tym naszym zaściankowym Olkuszu, że jak już ktoś chce się zaangażować i coś robi, albo pilnuje żeby inni robili jak należy to się go krytykuje. Bo jakby Kmita siedział cicho, to przynajmniej odpowiedzialność za dziadostwo i partactwo była by rozmyta. Btw, jaki wpływ ma fakt, że Kmita jest ministrantem na stan olkuskich dróg? Czy to przeszkadza mu w jakiś sposób ocenie czy jest dziura/szczelina w drodze czy jej nie ma? Ja bym tam chciała, żeby było więcej takich Kmitów – może czasem nadgorliwych ale skutecznych.

Euzebiusz
Euzebiusz

I po co te kłótnie o to co było po 45 r. i co jest teraz? Jest zawsze to samo: polskie partactwo – rzecz niezależna od ustroju i rządzącej akurat partii. Partactwo w każdej dziedzinie: budownictwa, drogownictwa, kolejnictwa, ustawodawstwa, rozpoznania policyjnego przed akcją antyterrorystów. etc.etc. Wszechogarniające polskie partactwo i gnojarstwo (vide: ogólny syfilis po zimie, na zdemolowanych przystankach i wszędzie gdzie sięga ludzki wzrok.. Pnie Kmita pana partia jest za budową elektrowni jądrowej. Czy wyście zgłupieli? Kto miałby budować i obsługiwać tą elektrownię? Stać was na Amerykanów, Niemców, Francuzów? Może Polacy? Chcecie drugiego Czernobyla? Panie, przecież połowę materiału z tej… Czytaj więcej »

krzyś
krzyś

Myślę,że łatanie i remonty nic nie dają, załata się jedną dziurę wypadnie druga w innym miejscu , zostawmy to. drogi należy budować od podstaw, nie da się na starych robić poprawki, to wyrzucanie pieniędzy. Zainwestujmy w młodzież, dajmy zarobić więcej nauczycielom, żeby gorliwie szkolili nasze dzieci, a one wybudują nowe drogi i naprawią błędy popełniane przez ich rodziców i dziadków.

Wolski Adam
Wolski Adam

[quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
załącznik … dodaj zdrowa voda… 😆 😆 😆 😆 :zzz :zzz

mieszkaniec Olkusza
mieszkaniec Olkusza

proponuje jutro czytanie listu Pana Łukasza podczas m………. w całej Gminie Olkusz.. I tak na przyszłość niech na każdą niedziele Pan Radny co zna się na wszystkim pisze kolejne listy do wiernych.

dziadek
dziadek

Wolny zwolnij bo zadyszki dostaniesz. Z jakiego to powodu jako jedyny masz prawo do wypowiadania się na temat czasów po 45 roku. Widocznie twoja wiedza z tego okresu jest podparta jest doświadczeniem życiowym zdobytym w tych latach. Nie pasuje mi jednak , ze nie zwracasz się do radnego Kmity w liczbie mnogiej, chciało by się powiedzieć, towarzyszu wolny. Radny Kmita z pewnością i na szczęście urodził się po tym okresie. Nie oznacza to jednak, że jego wiedza na ten temat jest uboga Nie koniecznie trzeba żyć, by by o tych czasach wiedzieć wystarczająco dużo. Kto chce przyłożyć kij znajdzie.Kij ma… Czytaj więcej »

KOWALSKI JAN
KOWALSKI JAN

[quote name=”NOWAK JAN”]Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!![/quote]
Veni ,vidi ,vici !!!!!

NOWAK JAN
NOWAK JAN

Droga przez Mazaniec a właściwie jej opłakany stan to wina transportu drzew z lasu ale kto zielonym podskoczy temu na Łukasińskiego wstęp wzbroniony … no chyba że z zał… to sie załatwi wszystko !!!!!!!

Twardy pisior
Twardy pisior

Rozlała się wazelina, czy wypłynęła głupota. Z tych wypowiedzi krytykujących Kmitę wynika, że niektórym niewiele brakuje, aby można było zaprzęgnąć ich do pługa i poganiać batem. Taka ich świadomość, a może jeszcze gorzej taka natura. Smutna to rzeczywistość, ale takich osób niestety nie brakuje w naszym otoczeniu. Na co tacy mogą liczyć. Może na łaskawość i hojność za służalczość. Co ich bardziej cieszy. Jeśli te pęknięcia na nowo oddanych drogach, to odpowiedz nasuwa się sama. Jeśli sposób udzielenia odpowiedzi radnemu, to jeszcze gorzej bo dowodzi, że niewolnictwo to nie tylko stan posiadania ,ale stan umysłu. Po tym co przeczytałem dochodzę… Czytaj więcej »

demokrata
demokrata

Co by nie mówić sprawa jest prosta. Kto dał prawo radnemu Kmicie żeby pytać? Wyborcy (nie krzyczcie ja nie wybierałem/łam, bo ktoś wybrał…) . Kto pozwolił nominowanemu na stanowisko dyrektorowi arogancko odpowiadać na zapytanie radnego? Nominująco – powołujący starosta. Panie starosto, tak nie wypada! I dyrektor i starosta winni radnego przeprosić albo … ustąpić. I nie pomogą tu tłumaczenia, że starosta … nie wiedział. Jeżeli dyrektor odpowiedział samowolnie tym mocniej świadczy to o fakcie, że starosta nie ogarnia całokształtu… Rozumiem merytoryczną odpowiedź dyrektora ale „dopiskowe” insynuacje to już nadużycie.

jaguar
jaguar

Ej panie Kmita ,pan zdaje się spod Jeżówki ma korzenie no to juże na Jeżówkę po nożyczki bo jak drogę zrobią to będą jak znalazł do szarfy i se pan przetnie.

bulionik
bulionik

[quote name=”konrat”]Tak jak PIS tylko krytykuje a nie pomaga , tak nasz radny Kmita krytykuje i szuka rozgłosu! Czy chciał pomóc mając takie możliwości i potencjał, czy tylko krytykował? czy ma pomysł na ratowanie dróg, szkół , osiedli ? A może jakaś pomoc dla bezrobotnych rodziców , których nie stać na książki dla swoich dzieci? Ciekawe co by robił gdyby drogi były ok? Musiałby szukać „dziury, chyba w całym”[/quote]

bezrobocie?? gdzie?? pracy jest sporo tylko nie chca robić za 1200 netto bo ciężko 8 godzin pakować towar. Na fajki to mają, a na książki już nie. Ich wybór…

bulionik
bulionik

fakt jest taki, spiepszona jest robota na ulicy Mazaniec i ktoś się za nagłośnienie sprawy wreszcie zabrał, a że akurat p. Kmita to się czepiacie, jakby to był ktoś inny to pewnie nie było by tu tych wielu daremnych komentarzy, nie ważne kto ważne aby wreszcie nasze władze wzięły się do roboty, a nie pierdziały w stołki…

cudotwórca
cudotwórca

Macie racje. Sprawy nie ma. Asfalt jest położony prawidłowo, a Kmita to oszołom. Zdjęcia są spreparowane, a chodniki dobrze ułożone. I w ogóle ul. Mazaniec w Olkuszu nie ma.
– tak powinien skomentować całe to zdarzenie dyrektor Pacuń.
Dla władzy w Olkuszu taka rzeczywistość byłaby najwygodniejsza. Ale na szczęście jest ktoś, kto powie dość zakłamaniu władzy.

józek
józek

Panie Kmita, (moderacja) jeden, jechałem mazańcem kilka razy Żeby zobaczyć gdzie są te usterki, w końcu zobaczyłem te drobne pękniecia, Zmień se imie na Jarosław, będziesz bardziej wiarygodny

józek
józek

no proszę, człowiek, który w życiu nie skalał się żadną pracą (oprócz minstrantowania) poucza urzędników

aneczka
aneczka

Proponuję jedno wyjście: Kmita na dyrektora zarządu drogowego. Ale by się działo… He, he, he…
Panie Dyrektorze Pawle, GRATULUJĘ! A może Kmitę zatrudnić jako specjalistę od budowy dróg…, jest przecież taki kompetentny także w tym temacie 😆

pelagia
pelagia

Panie radny Łukaszu a co z naszą telewizją TRWAM?

konrat
konrat

Tak jak PIS tylko krytykuje a nie pomaga , tak nasz radny Kmita krytykuje i szuka rozgłosu! Czy chciał pomóc mając takie możliwości i potencjał, czy tylko krytykował? czy ma pomysł na ratowanie dróg, szkół , osiedli ? A może jakaś pomoc dla bezrobotnych rodziców , których nie stać na książki dla swoich dzieci? Ciekawe co by robił gdyby drogi były ok? Musiałby szukać „dziury, chyba w całym”

Miś
Miś

Odwalcie sie od Kmity .jest on bowiem jak premier Tusk „dotknięty geniuszem ” i tyle w temacie !

mieszkaniec Olkusza
mieszkaniec Olkusza

Niech Pan ministrant zajmie się sprawami Gminy Olkusz np: zadłużeniem, rynkiem, oświetleniem kościoła, remontami dróg gminnych, parkowaniem na ul. Krakowskiej – Straż Miejska, oświatą i zamykaniem szkół i wiele innych a nie robi PIS-owski pijar. Czy po katastrefie pod Zawierciem Duch Święty Go oświecił. Żenada czy to polityk czy gracz co gra na głupocie. Panie Łukaszu wstyd.

ptolomeusz
ptolomeusz

Kmitę dotknął ton wypowiedzi Dyrektora Pacunia? Dyrektor Pacuń powiedział to, co wszyscy myślą. Oprócz pisowskiej „rodzinki” oczywiście, która zgodnie z myślą przewodnią prezesa, lubi jak ktoś zaczyna szumieć. Nieważne co mówią, byle mówili. Na dłuższą metę ta droga nie jest dobra.

ty24
ty24

Panie Pacun ! mozna by powiedziec kto:mieciem wojuje od miecza ginie , a to dopiero poczatek, cosik mi sie zdaje ,Slyszalem ze ma przyjechac TVN 24 .
Panie starosto czy Pan nie bral i nie bierze udzialu w tym teatrze ?

baltazar
baltazar

W liście nic nie ma -a szkoda- o niedokonczonym chodniku przy wiatach przystankowych na pakusce. O rozpadajacym się chodniku przy szpitalu i o wielu innych miejscach,gdzie usterka goni usterke.

wpisany
wpisany

To się temu młodemu pisowcowi udało. Strzał bardzo celny. Kmita zapomniał napisać o ul. Kr. Kazimierza Wielkiego. Tytuł ” Fuszerka czy parodia” najlepiej obrazuje działalność Zarządu Drogowego.

http://przeglad.olkuski.pl/index.php/aktualnosci/4920-fuszerka-czy-parodia

A więc mamy kolejną parodię 🙂

wolny
wolny

[quote name=”wolny”]Patrząc na Pański pouczający ton wypowiedzi miałem wrażenie, że mentalnie żyje Pan w poprzednim ustroju. Cechą charakterystyczną tamtych czasów (w których Polska znalazła się po 1945 rok)

co ty (moderacja) możesz wiedzieć na temat tamtych czasów .Za takie głupie pisanie nie będą ci otwierać okien tylko cię wyrzucą przez nie 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

wolny
wolny

Patrząc na Pański pouczający ton wypowiedzi miałem wrażenie, że mentalnie żyje Pan w poprzednim ustroju. Cechą charakterystyczną tamtych czasów (w których Polska znalazła się po 1945 rok)

co ty (moderacja) możesz wiedzieć na temat tamtych czasów

bubel j
bubel j

czemu piszesz a nie wiesz dlaczego piszesz .
Kto rządzi w Starostwie:
noooo przecież my Z PISU I SLD POŁĄCZONEGO Z WSPÓLNOTĄ
KTO PRACUJE W ZARZĄDZIE DROGOWYM jako majster chyba od zdrowej żywności. NO JAK TO KTO RADNY Z PISY .CHŁOPCZYKU WIESZASZ psy na wszystkich tylko odpowiedzialność ciebie nie dotyczy a jednak dotyczy 😉 😆 :-* 😕