rowery1

Jak dobrze zacząć wakacje? Według wielu na rowerze. To właśnie dla pasjonatów jazdy na dwóch kółkach w Żuradzie zorganizowano II Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Startowały całe rodziny, a bardziej niż czasy przyjazdu na metę liczyły się punkty zdobywane na poszczególnych stanowiskach kontrolnych. Wszystko po to, by sportową rywalizację połączyć z rekreacją i dobrą zabawą.

Trasę 7,7 km w sumie pokonało 72 rowerzystów, od tych najmłodszych aż po niemalże weteranów. Najmłodszą uczestniczką, która wyruszyła na trasę pod opieką swoich rodziców była sześcioletnia Wiktoria Sujka. Dla kontrastu warto też wspomnieć o najstarszym rowerzyście. Został nim już po raz drugi z rzędu 68 – letni Jan Świda. Łącznie rywalizowano w pięciu kategoriach wiekowych oraz konkurencji zespołowej, w której startowały całe rodziny, bądź też grupy przyjaciół. Przed startem, każda z osób otrzymała mapę z trasą przejazdu. W trakcie leśnego pedałowania, na uczestników rowerywyścigu czekało siedem punktów kontrolnych usytuowanych na trasie. Wszystko dla urozmaicenia popołudnia. Rowerzyści mieli za zadanie rzucać szyszkami do kosza, rozpoznać gatunki drzew, odpowiedzieć na pytania zadawane przez pracowników firmy głównego sponsora rajdu TRI (POLAND), strzelać z łuku czy pogłówkować nad zagadkami dotyczącymi historii Żurady. Ostatnie dwa punkty kontrolne dotyczyły runa leśnego oraz ogólnej ekologii. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji punktowanych w skali 2 – 6 punktów rowerzyści zadowoleni, choć i zmęczeni. przekraczali linię mety. Gdy przy stoliku biura zawodów zameldowali się ostatni uczestnicy (od początku rajdu puszczani na trasę wahadłowo), można było przeliczyć punkty i przyznać miejsca na podium. Dekoracja odbyła się pod miejscową remizą OSP, a nagrody w postaci pucharów, medali oraz upominków rzeczowych wręczali m.in. Burmistrz Dariusz Rzepka, Nadleśniczy Romuald Jurzykowski i Prezes Zarządu TRI (POLAND) z siedzibą w Wolbromiu, Takanobu Nanno. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano także drobne upominki. Nikt z Żurady nie wyjechał z pustymi rękami i pustym brzuchem – bowiem na wszystkich czekał gorący poczęstunek.

Zasługa to organizatorów i zarazem sponsorów olkuskiego rajdu. Mowa tutaj o Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, firmie TRI (POLAND) Sp z o.o., Sołectwie Żurada oraz Nadleśnictwie Olkuszu. Podziękowania należą się również drukarni Omega Art oraz grupie ratowników R1 z Bukowna.

Sobotni wyścig w Żuradzie były już drugim z cyklu Rodzinnych Rajdów po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Inicjatywę zapoczątkowano w pierwszym tygodniu maja. Wtedy to w Rabsztynie do wspólnej zabawy na dwóch kółkach przystąpiło blisko 120 osób. – Kiedy można liczyć na kolejne zawody? – pytał organizatorów żegnając się z Żuradą, Jan Świda. – Już niedługo Panie Janie, już niedługo – odparł uczestnikowi Dyrektor MOSiR-u Dariusz Murawski. Wypada trzymać za słowo i nasłuchiwać konkretnych terminów.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:32108}{joomplu:32099}{joomplu:32069}{joomplu:32028}

rowery2Wyniki II Rodzinnego Rajdu po Olkuskich Szlakach Rowerowych:

Szkoła Podstawowa – dzieci z klas I-III
1. Gabrysia Wąs
2. Ania Kluczewska
3. Jan Barczyk

Szkoła Podstawowa – dzieci z klas IV-VI
1. Szymon Wąs
2. Michał Piechowicz

Gimnazjum
1. Kacper Chechelski
2. Justyna Piotrowska

Dorośli – powyżej 20 lat
Kobiety:
1. Łucja Zimna
2. Izabela Cembrzyńska
3. Aneta Piechowicz

Mężczyźni:
1. Henryk Gręda
2. Jan Dymek
3. Tomasz Kulawik

Rodziny lub grupy przyjaciół:
1. Rodzina Polaków
2. Grupa Bobko/Murawscy
3. Rodzina Jaroszów

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze