zlote gody2015

Nieważny wiek, nieważne zdrowie, nieważny też stan konta. Ważne dla nich jest to, że mają siebie. I to w dodatku od 50 lat! 57 par z Gminy Olkusz świętuje w tym roku pół wieku pożycia małżeńskiego. Z tej okazji w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Nullo jubilaci otrzymali okolicznościowe medale.

Oprócz charakterystycznych cywilnych odznaczeń państwowych, w ręce małżonków trafiły także kwiaty oraz komplety pościeli. Cała wtorkowa uroczystość miała podniosły charakter, a jubilaci Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbierali na czerwonym dywanie. Parom za wszystkie lata spędzone razem gratulował i dziękował burmistrz Roman Piaśnik, Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Bień oraz tradycyjnie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Olkuszu Władysław Kamiński. Za zdrowie małżonków wzniesiony został też toast, a w ich kierunku popłynęło gromkie „sto lat!”.

– Spędzić ze sobą pół wieku to nie lada wyzwanie, ale również i obowiązek. Gratuluję Państwu wytrwałości i życzę kolejnych jubileuszów – mówił do zgromadzonych burmistrz Piaśnik. – Przed pięćdziesięciu laty ślubowaliście sobie Państwo miłość i oddanie. Nadal trwacie w tym, co najpiękniejsze. Jesteście wzorem dla młodszych pokoleń – dodała Małgorzata Bień.

Nie ma recepty na długie i dostatnie życie. Jest natomiast sposób na życie szczęśliwe. Posiadanie swojej drugiej połowy, która jest wsparciem i jednocześnie natchnieniem. Gdy dodamy do tego zdrowie, to otrzymujemy obraz naszych jubilatów – kochających i kochanych.

zlote gody2015 1

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odebrali:

Maria i Antoni Banasiewicz, Władysława i Kazimierz Banyś, Zdzisława i Stanisław Bartoszcze, Danuta i Józef Bień, Alina i Antoni Bigaj, Zofia i Jan Bobyla, Waleria i Wiesław Buchacz, Alicja i Jan Burdziakowscy, Lidia i Stanisław Cieślik, Krystyna i Zygmunt Ćmiel, Halina i Bronisław Drelich, Janina i Jan Dudek, Stanisława i Bronisław Górka, Aniela i Józef Grzegorczyk, Daniela i Tadeusz Gwiazda, Alina i Józef Jakubas, Alina i Władysław Jeziorowscy, Felicja i Jan Kaliś, Teresa i Marian Karoń, Urszula i Jerzy Kiełtyka, Krystyna i Tadeusz Klich, Wiesława i Władysław Kluczewscy, Krystyna i Franciszek Kocjan, Pelagia i Roman Kocjan, Helena i Stanisław Kocjan, Kazimiera i Tadeusz Kołodziejczyk, Maria i Jan Krzykawscy, Janina i Stefan Kucharek, Leszka i Bogusław Kulig, Anna i Jan Łabuz, Marianna i Jerzy Łaskawiec, Czesława i Stanisław Łoboda, Fryderyka i Augustyn Mosur, Stanisława i Andrzej Mosurek, Genowefa i Tadeusz Oleksak, Antonina i Adam Ostachowscy, Krystyna i Jan Piekarz, Janina i Stanisław Pluta, Zofia i Jerzy Pożarkowscy, Krystyna i Józef Rogóż, Stanisława Rolek, Anna i Jan Skalscy, Stefania i Franciszek Sołtysik, Elżbieta i Jerzy Spolankiewicz, Jadwiga i Kazimierz Stawowy, Regina i Lucjan Swędzioł, Marta Baran-Szotek i Ryszard Szotek, Wanda i Marek Tracz, Teresa i Jan Waśko, Teodozja i Tadeusz Wcisło, Kazimiera i Jerzy Wężowscy, Urszula i Henryk Wołkowscy, Zofia i Andrzej Woźniak, Halina i Kazimierz Zub, Genowefa i Jerzy Żak, Felicja i Józef Żurawscy.

Uroczystość wręczenia państwowych odznaczeń uświetnił swoim występem Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Doroty Stachowicz-Mączki.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie są przyznawane w Polsce od 1960 roku. Od tego czasu odznaczenia trafiły już do ponad 1,5 miliona par z całego kraju. Do 1989 r. przyznawane były przez Radę Państwa. Po przemianach ustrojowych rolę tę przejął Prezydent RP.

{joomplu:55339}{joomplu:55364}{joomplu:55308}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kinga
kinga
5 lat temu

50 lecie to piekny czas być w związku to prawie pół wieku. Każdemu zwiozkowi życze tyle lat bycia ze sobą byłam na 50 leciu dziadków była piekna uroczystość .