mateusz ambrożkiewicz

Mateusz Ambrożkiewicz, uczeń klasy 3c (matematyczno-geograficzno-fizycznej), został FINALISTĄ LIX Olimpiady Astronomicznej. Olimpiada Astronomiczna należy do najstarszych tego typu konkursów na świecie (jest organizowana od roku szkolnego 1957/1958), a jej organizatorem jest Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Chorzowie.

Tematyka olimpiady wiąże astronomię, fizykę, matematykę i geografię. Wymaga więc od ucznia rozległej i gruntownej wiedzy wykraczającej poza program szkolny. Mateusz, również jako jedyny uczeń z powiatu olkuskiego zakwalifikował się do zawodów II stopnia LXVII Olimpiady Matematycznej. Nauczycielem fizyki jest pani Katarzyna Stochel, matematyki pani Agnieszka Konieczna, a geografii pani Anna Kula.

Nadia Majda, uczennica klasy 3a (humanistyczno – prawnej) brała udział w zawodach III stopnia XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej i uzyskała tytuł FINALISTY. Motto tegorocznej edycji Olimpiady brzmiało: „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń” i nawiązywało do homilii Jana Pawła II w Łowiczu w dniu 14 czerwca 1999 roku poświęconej tematyce wychowania. Nauki Jana Pawła II, jako temat pogłębionej refleksji, stworzyły uczestnikom olimpiady okazję do włączenia się w dzieło duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Opiekunem Nadii była pani Małgorzata Bryzik.

majda nadia

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
IV LO w Olkuszu

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze