Jest kilka dni w roku, kiedy sędziowie gwizdek zamieniają na piłkę i sami między sobą rozstrzygają sprawę sportowych umiejętności. Tym razem Mistrzostwa Małopolski Zachodniej arbitrów piłkarskich rozegrano w Olkuszu, a gospodarze prowadzeni przez Ryszarda Jaworskiego już po raz trzeci z rzędu w sześcioletniej tradycji turnieju okazali się bezkonkurencyjni.

Dwa lata temu w Świnnej Porębie, przed rokiem w Chrzanowie i w ostatni weekend w naszym mieście. Olkuskie Kolegium Sędziów ma się czym pochwalić, tym bardziej że zawsze obok wyróżnień drużynowych, na indywidualne nagrody mogą liczyć także poszczególni zawodnicy.

Sędziowskie Mistrzostwa zainaugurowała potyczka Oświęcimia z Chrzanowem. Wygrali Ci pierwsi 3:0, dając wyraźny sygnał chęci sprawienia niespodzianki. Później na parkiet wyszli miejscowi i KS Wadowice. Emocji nie brakowało, ale ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazali się olkuszanie (3:2). Kolejne minuty przynosiły następne rozstrzygnięcia. W sumie rozegrano 12 pojedynków, „każdy z każdym” mecz i rewanż. Najważniejsza dla końcowej klasyfikacji była ostatnia kolejka, a tak naprawdę mecz nr 10, w którym naprzeciwko siebie stanęli sędziowie z Olkusza i Oświęcimia. W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami padł remis 1:1, jednak rewanż nie miał większej historii. Zwycięstwo gospodarzy 6:1, ani przez moment nie było zagrożone i tym samym stało się jasne, że puchar za zajęcie pierwszego miejsca w VI Mistrzostwach zostanie w Srebrnym Grodzie. Jedyną niewiadomą przed ostatnim starciem z KS Chrzanów był tytuł Króla Strzelców turnieju. Jednak już po raz kolejny Dawid Karpiński – na co dzień zawodnik III-ligowego Przeboju Wolbrom  udowodnił, że na parkiecie nie ma sobie równych. Ostatecznie z 10 trafieniami odebrał pamiątkową statuetkę, a olkuszanie zwycięstwem w szalonym meczu z Chrzanowem (7:4) przypieczętowali swój kolejny sukces. Drugie miejsce przypadło w udziale arbitrom z Oświęcimia, mimo że w hali MOSiR-u stawili się tylko w 5-osobowym składzie. KS Chrzanów musiał zadowolić się najniższym stopniem na podium, a stawkę z symbolicznym jednym punktem uzupełnili sędziowie z Wadowic.

Po sportowych emocjach przyszedł czas na dekorację, podczas której każdy z czterech zespołów odebrał okazały puchar. Co ważne podkreślenia, wszystkie trofea były identyczne. – W naszych Mistrzostwach chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Oczywiście wszyscy chą być jak najwyżej, ale wśród organizacji koleżeńskich liczy się przede wszystkim szacunek dla tego co robimy, stąd te bardzo podobne nagrody – wyjaśnia Przewodniczący olkuskiego Kolegium Sędziów, Bolesław Ściepura.

Indywidualne wyróżnienia także zostały podzielone w taki sposób, aby z Olkusza każdy wyjechał usatysfakcjonowany. Tytuł Króla Strzelców przypomnijmy, trafił do Dawida Karpińskiego z KS Olkusz. Najbardziej wartościowym zawodnikiem uznano Zbigniewa Walusa z KS Oświęcim, a statuetkę dla najsympatyczniejszego gracza odebrał Dariusz Zawadziński z KS Chrzanów. Przyznano również nagrodę pocieszenia, która powędrowała do Mariusza Adamczyka z KS Wadowice.
– Serdecznie dziękuję Burmistrzowi, Dariuszowi Rzepce za udostępnienie hali, a MOSiR-owi za współorganizację naszych Mistrzostw. Piłkarskie święto sędziów należy uznać za bardzo udane, w szczególności dlatego, że tytuł został w Olkuszu. Mimo że od sierpnia przechodzimy w struktury Podokręgu Kraków, to jednak w dalszym ciągu będziemy brali udział w Mistrzostwach Małopolski Zachodniej. Trudno byłoby przestać kontynuować tak miłą tradycję – podsumował Bolesław Ściepura.

Komplet wyników: Oświęcim – Chrzanów 3:0, Wadowice – Olkusz 2:3, Wadowice – Chrzanów 1:4, Oświęcim – Olkusz 1:1, Oświęcim – Wadowice 6:0, Olkusz – Chrzanów 1:0, Chrzanów – Oświęcim 2:2, Olkusz – Wadowice 4:1, Chrzanów – Wadowice 2:2, Olkusz – Oświęcim 6:1, Wadowice – Oświęcim 1:3, Chrzanów – Olkusz 4:7.

Tabela końcowa:
1.KS Olkusz         6   16    22:9
2.KS Oświęcim     6   11   16:10
3.KS Chrzanów     6    5   12:16
4.KS Wadowice     6    1    7:22

KS Olkusz: Kubiczek – Kucharczyk, Kubajka, Król, Sioła, Krawczyk, Karpiński, Duda, Kozieł, Czubak.

{joomplu:16626}{joomplu:16617}{joomplu:16607}{joomplu:16568}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze