ppn

Czwarte miejsce w gronie czternastu zespołów zajęli olkuscy arbitrzy piłkarscy w VIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej Sędziów, zorganizowanym przez Kolegium Kraków. Olkuszanie mają czego żałować, bowiem w półfinale prowadzili już 2:0 z Wadowicami, by przegrać 2:3. Wadowiczanie w decydującym o tytule meczu z Brzeskiem lepiej wykonywali rzuty karne i to oni sięgnęli po główne laury. Nasi futbolowi rozjemcy w meczu o brąz ulegli kolegom po fachu z Tarnowa.

Może nie często, ale przychodzą takie dni, kiedy arbitrzy gwizdki oraz kartki zamieniają na buty sportowe i sami wybiegają na boiska. Pierwszy raz olkuscy sędziowie zaproszenie do Krakowa dostali w 2009r. Zaskakując wszystkich, pogromców znaleźli dopiero w Wielkim Finale, przegrywając 0:2 z Chrzanowem. Tym razem ówczesnych Mistrzów zabrakło, ale i siły piłkarskie wśród arbitrów rozkładają się teraz nieco inaczej. Czternaście zespołów, reprezentujących środowiska sędziowskie całej Małopolski podzielono na trzy grupy. Z grup A i B awans do ćwierćfinałów wywalczyły po trzy najlepsze ekipy, natomiast z grupy C, promocję do dalszej części turnieju uzyskał lider oraz wicelider tabeli.

Olkuszanie trafiając do grupy A, w pierwszym swoim meczu zremisowali z Bochnią 1:1. Później odnieśli dwa skromne zwycięstwa po 1:0 nad Gorlicami i Myślenicami, tak więc nawet porażka 0:2 z gospodarzami imprezy KS Kraków, nie mogła zmącić dobrych nastrojów. W końcu awans i tak był już pewny. Spotkanie o wejście do najlepszej czwórki podopieczni Bolesława Ściepury i Ryszarda Jaworskiego rozegrali perfekcyjnie, pokonując 2:0 Nowy Targ. Schody zaczęły się w półfinale. Co prawda po dwóch bramkach Marcina Mroza, olkuscy sędziowie prowadzili 2:0, jednak w końcówce nie ustrzegli się błędów i ostatecznie musieli przełknąć gorycz porażki (2:3). Rozpamiętując jeszcze nieszczęśliwą przegraną, nasi arbitrzy w meczu o „brąz” szybko dali zdominować się tarnowianom i mimo ambitnej postawy w ostatnich minutach, po raz drugi ulegli 2:3. Na pocieszenie organizatorzy przyznali olkuskiej drużynie Puchar Fair Play, a Marcin Mróz z ośmioma golami został wicekrólem strzelców turnieju, ledwie jednym trafieniem przegrywając z Krzysztofem Dyrczem ze zwycięskich Wadowic. Drugie miejsce dla Brzeska, a trzecie dla wspomnianego już Tarnowa. – Dziękuję chłopakom za walkę do samego końca. Oczywiście mieliśmy szansę przynajmniej na podium, ale równie dobrze w ogóle mogliśmy nie wyjść grupy. Tak więc nie wybrzydzamy, tylko cieszymy się z miejsca w czołówce. Mamy satysfakcję, że zostaliśmy sklasyfikowani wyżej od takich miast jak Nowy Sącz czy Kraków – nie kryje radości Przewodniczący olkuskiego Kolegium Sędziów, Bolesław Ściepura. – Nie można być przecież pazernym. W następnym roku mamy pretekst, aby wrócić do Bronowic i powalczyć o coś więcej niż obecną czwartą lokatę – dodaje kierownik drużyny, Ryszard Jaworski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bolo
Bolo
12 lat temu

a widziałeś mnie kurde kiedyś pijanego? 😆

pijak
pijak
12 lat temu

co to za podokreg gdzie moga sedziowac tylko mecze dzieci.

a bolo byl trzeźwy??????