Już po raz szósty najmłodsi mieszkańcy gminy Olkusz spotkali się na dorocznym Zlocie Przedszkolaków. Połączenie sporej dawki wiedzy o historii regionu i przyrodzie ze wspólną zabawą oraz wędrówką po pięknym zakątku gminy zgromadziło niespełna trzysta przedszkolaków i 45. opiekunów z 16. przedszkoli.

W tym roku dzieci zgromadziły się pod ruinami zamku w Rabsztynie i po wysłuchaniu jego historii, podzielone na dwie grupy, ruszyły w drogę, by spotkać się na wspólnym festynie przy Domu Ludowym w Bogucinie Małym. Po słodkim poczęstunku zregenerowały siły i aktywnie uczestniczyły w zabawach dla nich przygotowanych. Wszystkie grupy przedstawiły uczestnikom rajdu własne aranżacje dziecięcych szlagierów. Ciekawostki związane ze średniowieczną warownią, która była motywem przewodnim tegorocznego spotkania przedszkolaków, opowiedział regionalista Jacek Sypień, prezes Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn”.

Wszystkim osobom, które poświęciły swój czas, aby dzieciaki spędziły ten dzień w interesujący sposób wręczono okazjonalne dyplomy. Każda placówka, której podopieczni brali udział w zlocie, otrzymała zestaw materiałów o atrakcjach turystycznych gminy Olkusz i Małopolski, jakie przekazał Wydział promocji olkuskiego magistratu.   

Organizatorami VI Zlotu Przedszkolaków Bogucin Mały 2013, były: Monika Gieca z Przedszkola nr 7, Elżbieta Dudek z Przedszkola nr 4 i  Celina Kowalczyk Jurga z Przedszkola nr 10, które wsparli: olkuski klub przewodników PTTK „Ilkussia” oraz koło opiekunów SKKT.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze