ruch drogowy1

W ostatni czwartek, w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu oficjalnie zakończono 36. edycję Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, jaki w tym roku został skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu olkuskiego. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały 24 zespoły, każdy reprezentujący inną placówkę. Najlepszych wyłonił turniej wiedzy oraz rowerowy tor przeszkód. Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekały atrakcyjne nagrody w postaci rowerów.

W tegorocznym turnieju udział wzięło przeszło 70. młodych ludzi, którzy nie tylko w teorii, ale także i w praktyce mogli zaprezentować swoje umiejętności z zakresu wiedzy o tym, jak należy się zachowywać na drodze, aby korzystając z niej, uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Pierwsza część konkursu – teoretyczna – miała nieco inne reguły dla poszczególnych roczników. – Przeprowadzony przez nas test składał się z 25 pytań. Uczniowie szkół podstawowych zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru, natomiast gimnazjaliści w pytaniach mieli możliwość zaznaczenia kilku odpowiedzi. Zakres zagadnień był ten sam i dotyczył oczywiście zasad i przepisów obowiązujących w ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, a także udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi mł. asp. Marcin Dzięcioł. Drugim etapem turnieju był tor przeszkód, który każdy z uczestników na placu przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu pokonywał na rowerze. Nad sprawnym przebiegiem kwietniowych zawodów czuwali: mł. asp. Marcin Dzięcioł, nadkom. Agnieszka Fryben, mł. asp. Dawid Henc, sierż. szt. Przemysław Przetakowski oraz st. sierż. Paweł Chaberka.

Nieco ponad miesiąc po zawodach nadszedł czas na uroczyste ich podsumowanie. Na sali gimnastycznej w SP 5, oprócz laureatów turnieju, pojawili się też ich opiekunowie oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło Andrzeja Feliksika – Dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji w Olkuszu. – Mam nadzieję, że umiejętności i wiedzę zaprezentowaną podczas konkursu przeniesiecie na drogi, czym potwierdzicie swoją dojrzałość – zwracał się do nagrodzonych A. Feliksik. A tych było sześciu indywidualnie i osiemnastu drużynowo. Największe brawa i uznanie zebrali Krystian Knap z SP Gołaczewy oraz Tomasz Chwistecki z Gimnazjum w Bolesławiu. W obu przypadkach chłopcy okazali się najlepsi: kolejno w rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjalnych, a w nagrodę powędrowały do nich rowery. Na pozostałych uczniów plasujących się w pierwszej trójce czekały nieco mniejsze nagrody rzeczowe. Wyróżniono także najlepsze szkoły. Tutaj równych sobie nie miało SP 6 z Olkusza i Gimnazjum w Bolesławiu. – Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy już za rok – zachęcił uczestników na zakończenie dekoracji mł. asp. Marcin Dzięcioł. Czwartkowe spotkanie w SP 5 było też świetną okazją do rozstrzygnięcia miejsko – gminnego Konkursu Ekologicznego, którego tegoroczna edycja była już jedenastą z kolei. Nagrodzono 26 laureatów.

Klasyfikacja indywidualna 36. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego:

Szkoły Podstawowe:
1. Krystian Knap (SP Gołaczewy)
2. Igor Ćwik (SP 6 Olkusz)
3. Mateusz Paciej (SP Bolesław)

Gimnazja:
1. Tomasz Chwistecki (Gim Bolesław)
2. Dominik Żaba (Gim 2 Olkusz)
3. Bartłomiej Przywara (Gim Jangrot)

Klasyfikacja drużynowa:

Szkoły Podstawowe:
1. SP 6 Olkusz
2. SP 1 Olkusz
3. SP Zederman

Gimnazja:
1. Gimnazjum Bolesław
2. Gimnazjum Jangrot
3. Gimnazjum 2 Olkusz

 

ruch drogowy5

ruch drogowy 4

ruch drogowy3

ruch drogowy2

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
11 dni temu

Dużo na ten temat macie tutaj – http://safetypoludnie.pl/ Zwyczajnie poukładacie wszystko, a będzie jasne. Cudów od razu się nie spodziewajcie, nic od razu.