Klucze

13 września 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni do nauki przedmiotów przyrodniczych, która powstała w ramach programu grantowego „Zielone Laboratoria TAURONA”.

W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezes zarządu Wsparcie Grupa TAURON Sp. z o.o. Barbara Łuszcz oraz rzecznik prasowy Tauron Polska Energia Łukasz Zimnoch, władze powiatu – starosta olkuski Bogumił Sobczyk oraz wicestarosta Paulina Polak, wójt gminy Klucze – Norbert Bień, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Kulawik, przedstawiciele mediów oraz uczniowie klas 4-7 wraz z nauczycielami.

Po konferencji prasowej oraz symbolicznym przecięciu wstęgi przy laboratorium goście zostali zaproszeni do auli szkolnej, gdzie odbył się występ artystyczny  przygotowany przez nauczycielki Monikę Madajewską – Pandel oraz Martynę Smaruj. Uczniowie klasy 5a jako opiekunowie nowej sali przedstawili humorystyczny występ „Samopoczucie po pierwszym tygodniu nauki”.

W swoim przemówieniu dyrektor szkoły – Marta Dziura przypomniała, że nasza szkoła, spośród 140 zgłoszonych placówek, została jednym z czterech laureatów tegorocznej edycji konkursu TAURONA. Dzięki wygranej w kwocie 100 000, 00 zł w szkole powstała nowoczesna pracownia do nauki przedmiotów przyrodniczych. Całość zadania koordynowała nauczycielka Marta Sorbian. Sala została wyremontowana i zaopatrzona w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, które niewątpliwie poprawią jakość kształcenia i wzbogacą proces edukacyjny.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania naszej nowoczesnej pracowni:

– Firmie TAURON za wsparcie finansowe i docenienie naszego projektu,

– Szanownym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością,

– Nauczycielce Marcie Sorbian za przygotowanie pomysłowego filmu, który znalazł się w gronie laureatów, zaangażowanie w trakcie realizacji projektu i pomoc w organizacji uroczystego otwarcia pracowni,

– Pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie i pomoc w remoncie nowej sali,

– Nauczycielkom Pani Monice Madajewskiej – Pandel i Martynie Smaruj za przygotowanie występu artystycznego i pomoc w organizacji wydarzenia,

– Uczniom klasy 5a wspaniały występ.

———————————–

Zielone Laboratoria TAURONA to program, w ramach którego TAURON wspiera szkoły podstawowe i średnie z terenu Grupy. Zależy na tym, by szkoły mogły się zmieniać, a dotychczasowe sale lekcyjne przybrały postać nowoczesnych klasopracowni. Celem programu jest wsparcie młodych ludzi w zakresie dostępu do nauki, wiedzy i nowych technologii, wzmocnienie ich kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych przedsięwzięć naukowych. Źródło: https://laboratoria.tauron.pl/.

Anna Konieczniak

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze