Klucze

Akcja ma formę konkursu i daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Realizuje ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Rozpoczęcie akcji i konkursu odbyło się w naszej szkole 07.09.2022 r. W tym dniu, 128 uczniów klas I-III wraz z wychowawcami poznawało zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych w Kluczach. Wszyscy byli wyposażeni w kamizelki odblaskowe. Przed szkołą na przejściu dla pieszych powitał nas policjant z Komisariatu Policji w Kluczach starszy sierżant Maciej Milczanowski, który przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie w odblaskowym korowodzie przeszliśmy ulicami Klucz, zwracając uwagę kolorowym banerem informującym o naszej akcji. W trakcie przemarszu uczniowie wręczali seniorom własnoręcznie wykonane ulotki, przypominające im o bezpieczeństwie na drodze.

W tym dniu odbyło się również, w auli szkolnej spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z policjantem z Komisariatu Policji w Kluczach starszym sierżantem Maciejem Milczanowskim. Przygotowana przez niego prezentacja zapoznała rodziców z podstawowymi zagadnieniami bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły. Uświadomienie rodziców o różnych zagrożeniach i przepisach, pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa naszych uczniów.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kluczach

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze