jarmark wielkanocny 2015

Tak mogliby zachęcać przechodniów wystawcy, którzy oferowali swe produkty na olkuskim Rynku podczas tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego. Nie musieli. Świąteczne ozdoby dostrzec można było już z daleka, choćby wchodząc na centralny plac miasta z ul. Krakowskiej. Na tle kolorystycznej monotonii i szarzyzny panującej w niedzielę 22 marca wyróżniały się soczystą zielenią i innymi radosnymi, nasyconymi barwami, a przy bliższym obejrzeniu także pomysłowością i dbałością wykonania.

Mimo przenikliwego, mroźnego wiatru, mimo niedostatku potencjalnych nabywców niechętnie opuszczających tego dnia domostwa, twórcy świątecznych ozdób po raz kolejny nie zawiedli. Ich też było mniej niż zazwyczaj, ale ci, których skusiła oferta ręcznie sporządzonych palm, stroików, wianków i pisanek z pewnością nie żałują.

jarmark wielkanocny 2015 2

Świąteczny klimat współtworzyły tego dnia na Rynku pasyjne pieśni i melodie płynące między kramy z głośników usytuowanych na scenie przy reliktach ratusza. Na Jarmarku Wielkanocnym 2015 nie tylko można było zaopatrzyć się w drobiazgi niezbędne dla odświętnego wystroju mieszkania, ale też skosztować typowych dla tego okresu deserów. Zadbali o to uczniowie I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Każdy odwiedzający ich stoisko mógł liczyć na kawałek ciasta i witający przechodniów na wszystkich kramach uśmiech. Były też, bardzo przydatne wobec nieprzychylnej aury, gorące napoje.

jarmark wielkanocny 2015 3

Stoiska Jarmarku Wielkanocnego 2015, zorganizowanego jak co roku przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, zapełniły produkty członkiń zespołów folklorystycznych z świetlic wiejskich MOK w Troksie, Zawadzie i Bogucinie Mały, uczniów Zespołu Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej i wspomnianego już I LO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu, a także podopiecznych Stowarzyszenia Otwartych Serc Aktywnych Kobiet (SOS) w Olkuszu.

MOK Olkusz

jarmark wielkanocny 2015 4

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Grzegorz36
Grzegorz36
7 lat temu

[quote name=”SS”]Informacje o jarmarku były publikowane na stronie MOK – dla tych, którzy nie znają adresu: mok.olkusz.pl, na „fanpejdżu” facebook.com/mokolkusz na mieście wisiały plakaty i zapowiedzi. Ba – sama impreza celowo zostałą zorganizowana w niedziele na rynku, kiedy większość ludzi idzie do lub z kościoła. Przepraszam czy to mało? A może każdy powinnien dostać listowne zaproszenie? Przestańcie więc narzekać, że nie ma informacji, że nie wiedzieliście etc. Trzeba tylko wyjść z domu…[/quote]

Mieszkam na os. Młodych i żadnego plakatu nie widziałem

SS
SS
7 lat temu

Informacje o jarmarku były publikowane na stronie MOK – dla tych, którzy nie znają adresu: mok.olkusz.pl, na „fanpejdżu” facebook.com/mokolkusz na mieście wisiały plakaty i zapowiedzi. Ba – sama impreza celowo zostałą zorganizowana w niedziele na rynku, kiedy większość ludzi idzie do lub z kościoła. Przepraszam czy to mało? A może każdy powinnien dostać listowne zaproszenie? Przestańcie więc narzekać, że nie ma informacji, że nie wiedzieliście etc. Trzeba tylko wyjść z domu…

Mlody_Olkuszanin
Mlody_Olkuszanin
7 lat temu

Gdyby nie artykuł na Przeglądzie to bym nawet o tym nie wiedział. Potem nie dziwota że się każdy dziwi że w Olkuszu nic się nie dzieje.

anna76
anna76
7 lat temu

🙁 szkoda, że jak zwykle nikt nie wiedział