parafiada 2016

W maju w Bukownie odbyła się VIII Regionalna Parafiada, która zgromadziła około 700 uczestników z 21 szkół i placówek oświatowych. Rywalizowano wtedy w siedmiu konkurencjach sportowych, a także w konkursach wiedzowych i artystycznych. Najlepsza okazała się reprezentacja miejscowego Gimnazjum nr 1, a triumf w regionie teraz potwierdziła ogólnopolskim zwycięstwem.

W minionych dniach w Warszawie na finale 28. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży pojawiły się najlepsze ekipy z eliminacji terytorialnych. Wśród nich nie mogło zabraknąć zespołu z bukowieńskiego gimnazjum, który wzorem majowych zmagań w trzech filarach zawodów okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej. Uczniowie z Bukowna m.in. najlepiej biegali, pływali, śpiewali, malowali, a także błysnęli wiedzą. Tym samym w stolicy z rąk organizatorów odebrali pamiątkowe medale oraz puchar ufundowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Obok młodej reprezentacji Bukowna, w Warszawie zameldowało się prawie 1500 innych uczestników, z których grono stanowiła Polonia mieszkająca na co dzień na Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Rosji, Białorusi i w Niemczech. Na piątkowej gali zakończenia blisko tygodniowej imprezy zjawili się przedstawiciele władz państwowych na czele z przedstawicielami kancelarii prezydenckiej. Zmagania zakończyła Msza święta sprawowana w Świątyni Opatrzności Bożej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ocieplacz
ocieplacz
8 lat temu

Jakiego wyznania mogli startować?
Wszystkich,cy tylko jednego?